Pagina se încarcă... vă rugăm așteptați!



Afișarea paginii întârzie? Clic aici
 
Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro
IT si diverse
 
 AcasăAcasă   LinkuriLinkuri   FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   AlbumAlbum   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   SudokuSudoku    Mesaje privateMesaje private   Hartă Site(pseudo)Hartă Site(pseudo)    AutentificareAutentificare 

Topic descriptiv

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Pasiuni comune -> Animale de companie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Lun Mai 14, 2007 4:20 pm    Titlul subiectului: Topic descriptiv Răspunde cu citat (quote)

Oare exista oameni care sa nu aiba sau care sa nu-si doreasca sa aiba un asemenea prieten?

Ultima modificare efectuată de către razvan la data de Lun Iul 16, 2007 8:36 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
doru
Junior activ
Junior activ


Vârsta: 44
Data înscrierii: 06/Iul/2007
Mesaje: 20
Cuvinte scrise: 1,441
Sexul: Masculin

ro.gif


MesajTrimis: Lun Iul 16, 2007 7:25 pm    Titlul subiectului: Re: Topic descriptiv Răspunde cu citat (quote)

razvan a scris:
Oare exista oamenii care sa nu aiba sau care sa nu-si doreasca sa aiba un asemenea prieten?




Din pacate exista. Si nu numai ca nu vor asemenea suflete pe langa ei, dar simt o placere diabolica sa le faca rau. Oare ei ce merita pe aceasta lume?
Sus
doru este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Lun Iul 16, 2007 8:43 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

De-acord, si din pacate pot spune ca din proprie experienta. Sad Am avut o catelusa la care am tinut mult, a fost otravita, atat de puternic incat nu am putut sa o mai salvez. Probabil ca ma va marca intreaga viata acest moment. Stau si eu si ma intreb, ce fel de fiinte sunt acesti oameni, cum se incadreaza in ontologia lor(presupunand ca fiecare om are o filosofie personala) aceste gesturi oribile? Think Probabil ca o asemenea discutie ar merita deschiderea unui topic separat. Daca va tenteaza sa-mi spuneti, si creez unul din aceste doua mesaje, al meu si al lui Doru.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
doru
Junior activ
Junior activ


Vârsta: 44
Data înscrierii: 06/Iul/2007
Mesaje: 20
Cuvinte scrise: 1,441
Sexul: Masculin

ro.gif


MesajTrimis: Mar Iul 17, 2007 1:53 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

razvan a scris:
De-acord, si din pacate pot spune ca din proprie experienta. Sad Am avut o catelusa la care am tinut mult, a fost otravita, atat de puternic incat nu am putut sa o mai salvez. Probabil ca ma va marca intreaga viata acest moment. Stau si eu si ma intreb, ce fel de fiinte sunt acesti oameni, cum se incadreaza in ontologia lor(presupunand ca fiecare om are o filosofie personala) aceste gesturi oribile? Think Probabil ca o asemenea discutie ar merita deschiderea unui topic separat. Daca va tenteaza sa-mi spuneti, si creez unul din aceste doua mesaje, al meu si al lui Doru.



Imi pare tare rau pentru catelusa ta. Am trecut si eu, din pacate, prin asemenea momente. Efectul este devastator, numai cine nu a avut un asemenea suflet alaturi, nu va putea intelege vreodata ce inseamna pierderea lui.
Sus
doru este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Mar Iul 17, 2007 9:48 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Si mie imi pare rau pentru ca ai trecut si tu prin asa ceva, poate ca in cazul tau a fost o moarte naturala?..in aceste cazuri te astepti, te impaci cu ideea, dar daca iti pierzi prietenul fulgerator, in cateva ore, asa cum mi s-a intamplat mie, socul este intr-adevar mare. Durerea ramane totusi, si intr-un caz si in celalalt. Sad
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
doru
Junior activ
Junior activ


Vârsta: 44
Data înscrierii: 06/Iul/2007
Mesaje: 20
Cuvinte scrise: 1,441
Sexul: Masculin

ro.gif


MesajTrimis: Dum Aug 19, 2007 11:10 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

razvan a scris:
Si mie imi pare rau pentru ca ai trecut si tu prin asa ceva, poate ca in cazul tau a fost o moarte naturala?..in aceste cazuri te astepti, te impaci cu ideea, dar daca iti pierzi prietenul fulgerator, in cateva ore, asa cum mi s-a intamplat mie, socul este intr-adevar mare. Durerea ramane totusi, si intr-un caz si in celalalt. Sad



Asa sa fie oare?
Daca iti pierzi un prieten necuvantator de care te-ai atasat foarte tare, ca sa treci mai usor peste momentul dureros, trebuie sa il inlocuiesti cat mai repede cu un altul?
Eu nu am avut puterea sa urmez acest sfat dupa unsprezece ani de rar atasament pe care mi l-a aratat catelusa mea.
Sus
doru este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Mie Aug 22, 2007 9:27 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Nu, nu cred ca daca iti pierzi un prieten necuvantator la care ai tinut cu adevarat trebuie sa il inlocuiesti cu altul. Daca ai indragit cu adevarat un animalut, locul sau in sufletul tau ar trebui sa fie bine determinat, unic si inalterabil. Nu numai ca nu este o problema de optiune, dar inlocuirea unui prieten necuvantator cu altul in conditiile unui atasament adevarat este practic imposibila, pentru ca ori de cate ori omul se implica afectiv isi ofera o parte din suflet, privit in acest context preponderent in ipostaza sa psiho-afectiva.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
doru
Junior activ
Junior activ


Vârsta: 44
Data înscrierii: 06/Iul/2007
Mesaje: 20
Cuvinte scrise: 1,441
Sexul: Masculin

ro.gif


MesajTrimis: Vin Sep 28, 2007 6:03 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

razvan a scris:
Nu, nu cred ca daca iti pierzi un prieten necuvantator la care ai tinut cu adevarat trebuie sa il inlocuiesti cu altul. Daca ai indragit cu adevarat un animalut, locul sau in sufletul tau ar trebui sa fie bine determinat, unic si inalterabil. Nu numai ca nu este o problema de optiune, dar inlocuirea unui prieten necuvantator cu altul in conditiile unui atasament adevarat este practic imposibila, pentru ca ori de cate ori omul se implica afectiv isi ofera o parte din suflet, privit in acest context preponderent in ipostaza sa psiho-afectiva.


Razvan, ai postat fotografia cu mogaldetele acelea minunare.
Doamne, cine ar putea sa nu fie cucerit de asemenea sufletele?
Spune-ne te rog mai multe despre ele.
Sus
doru este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Sâm Sep 29, 2007 8:55 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur ca iti plac, eu unul sunt cucerit de mogaldetele acelea.... Razz S-au nascut acum aproximativ trei saptamani si dupa toate probabilitatile au un pic de sange de caine lup in vine, spun un pic pentru ca mama lor nu e caine lup. In prezent, dupa cum se poate observa si in poza, au facut ochi dar au inceput sa se si miste prin forte proprii. Dancing Deocamdata nu au curaj sa iasa din cusca, aceasta neaflandu-se la nivelul solului, dar odata afara, se misca fara probleme. Aa, am uitat, au inceput sa lipaie si lapte, mai mare dragul sa ii vezi. Nu stiu exact ce vrei sa afli despre ei, asa ca nu pot spune daca ti-am satisfacut dorinta de informare, daca nu, tu si oricine altcineva este liber sa intrebe. Wink
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Pasiuni comune -> Animale de companie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Nu puteți descărca fișiere în acest forum
Referință subiect (Stil MLA)
"Topic descriptiv." Mesaj online. Lun Mai 14, 2007 4:20 pm. razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro.
Mar Apr 16, 2024 3:35 pm. < http://forum.bocu.ro/viewtopic.php?t=75 >.




Securitate forum

99453 Atacuri blocate

Powered by BOCU.ro © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community / Razvan Bocu <<< razvan@bocu.ro >>>

Uptime server: 56 zile, 16 ore, 31 minute | Încărcare medie: 0.95, 0.57, 0.47

Server uptime(last month)