Pagina se încarcă... vă rugăm așteptați!



Afișarea paginii întârzie? Clic aici
 
Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro
IT si diverse
 
 AcasăAcasă   LinkuriLinkuri   FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   AlbumAlbum   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   SudokuSudoku    Mesaje privateMesaje private   Hartă Site(pseudo)Hartă Site(pseudo)    AutentificareAutentificare 

Irak

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Opinii -> Politica si societate
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Vin Iun 29, 2007 3:11 pm    Titlul subiectului: Irak Răspunde cu citat (quote)

Uitati un link catre un video interesant....

http://www.youtube.com/watch?v=OHnL0KHSNOQ&mode=related&search= .

LE: si daca mai aveti rabdare, inca unul: http://www.youtube.com/watch?v=7AXN3H3BPQU&mode=related&search= .
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
icarus86
Junior activ
Junior activ


Vârsta: 38
Data înscrierii: 02/Apr/2007
Mesaje: 33
Cuvinte scrise: 1,966
Sexul: Masculin
Locație: /dev/null
ro.gif


MesajTrimis: Vin Iun 29, 2007 10:18 pm    Titlul subiectului: americanii put Răspunde cu citat (quote)

my two cents on this one:

toata lumea stie ca americanii put la chestii d-astea ... dar la fel, toata lumea stie ca nu putem sa le facem nimic ... so why bother ? sa sarim de mot in sus ca uite ca fac aia si aia si aia, cand de fapt ei rad de noi ca ne agitam degeaba ...
a latrat lumea dupa atomica din '45 si s-a calmat ...
a latrat lumea dupa desert storm si kosovo ... si s-a calmat ...
or sa ^trebuiasca sa^ uite si de asta pana la urma ...

Rares

_________________
0x2b | ~0x2b = ... 0xFF !
Sus
icarus86 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Vin Iun 29, 2007 10:36 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

In principiu ai dreptate, insa dominatia pe care o exercita un stat dureaza relativ putin, mai devreme sau mai tarziu ea se sfarseste iar statul respectiv reintra in pluton sau chiar dispare ca entitate politica. Conteaza ce ramane dupa el, in posteritate. Iar dupa americani va ramane o amintire care..hm...cam pute Mr. Green , dupa cum ai zis si tu Rares.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
silviu
Junior
Junior


Vârsta: 37
Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 8
Cuvinte scrise: 212
Sexul: Masculin

ro.gif


MesajTrimis: Sâm Iun 30, 2007 5:02 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Dar despre 11 septembrie ce parere aveti ? Nu reprezinta oare fundamentalistii islamici o amenitare mai mare decat dominatia S.U?
_________________

Sus
silviu este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Sâm Iun 30, 2007 5:54 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Mie nu imi este deloc clar ce s-a intamplat la 11 septembrie, nu stiu daca intr-adevar a fost o actiune premeditata a islamistilor sau a fost altceva, poate chiar mult mai urat decat o actiune islamista autentica. Probabil ca ati citit si ati auzit despre acest subiect, netul este plin, de asemenea orice individ cu un pic de spirit critic devine imediat sceptic daca analizeaza desfasurarea evenimentelor de la 11 septembrie. Si ajungem aici intr-o zona a teoriei conspiratiei care spune ca, de fapt, insisi americanii ar fi provocat aceste evenimente din dorinta de a-si legitima viitoarele(in acel moment...) actiuni militare asupra unor tari ale lumii islamice: Irak, Afganistan, mai nou ar vrea sa atace si Iranul dar ezita, este o tara prea puternica. Cunostintele mele despre rezistenta materialelor sunt practic egale cu zero, dar inca de-atunci mi-am pus intrebarea cum este posibil sa se prabuseasca atat de spectaculos o cladire cu peste o suta de etaje afectata in ultima ei treime (cea superioara) si care a fost proiectata sa reziste la incendii si la cutremure avand intensitati cu mult peste 7 grade pe scara Richter. Este doar unul dintre multele elemente care ma determina sa ma indoiesc. Pobabil ca, daca aveti chef, topicul acesta se poate intinde pe pagini intregi, este mult de discutat aici. Razz
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
icarus86
Junior activ
Junior activ


Vârsta: 38
Data înscrierii: 02/Apr/2007
Mesaje: 33
Cuvinte scrise: 1,966
Sexul: Masculin
Locație: /dev/null
ro.gif


MesajTrimis: Lun Iul 02, 2007 3:17 pm    Titlul subiectului: scuze Răspunde cu citat (quote)

<offtopic>
Imi cer scuze, post-ul meu trebuia sa fie reply la topic-ul "Irak" ... va rog daca se poate sa faceti un merge cu topic-ul respetiv, deoarece post-ul meu nu s-a dorit a fi un firestarter la adresa americanilor, ci un reply la secventele video postate de Razvan.
Multumesc.
</offtopic>

<ontopic>
Sincer, nu-mi pasa daca e conspiratie sau nu. Asa putem despica firu-n patru pe orice tema, pana la adanci batraneti. Ceea ce mi se pare mie (si poate nu numai mie) este ca americanii stiu ca sunt mari si tari, si cauta pretexte ca sa se bage unde in mod normal nu le fierbe oala ("pentru ca pot").
Exemplu concret, care din nou m-a ranit la corazon:
Guvernul Ungariei se baga in ciorba anchetei dlui. Zsolt Nagy. Pai normal ca nu le fierbe lor oala, si normal ca au sarit unii de-ai nostri de fund in sus. Dar daca comentariile respective le-ar fi facut oficialii US, noi am fi zis ceva de genu "pai da, ca stiti ... uitati ca ... ne cerem scuze daca ... il lasam in pace".
Parerea mea:
Americanii reprezinta un pericol mai mare decat islamicii.
</ontopic>

Rares

PS. Astept sa aruncati cu pietre zdravan de tot ...

_________________
0x2b | ~0x2b = ... 0xFF !
Sus
icarus86 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Lun Iul 02, 2007 6:02 pm    Titlul subiectului: Re: scuze Răspunde cu citat (quote)

icarus86 a scris:
<offtopic>
Imi cer scuze, post-ul meu trebuia sa fie reply la topic-ul "Irak" ... va rog daca se poate sa faceti un merge cu topic-ul respetiv, deoarece post-ul meu nu s-a dorit a fi un firestarter la adresa americanilor, ci un reply la secventele video postate de Razvan.
Multumesc.
</offtopic>

<ontopic>
Sincer, nu-mi pasa daca e conspiratie sau nu. Asa putem despica firu-n patru pe orice tema, pana la adanci batraneti. Ceea ce mi se pare mie (si poate nu numai mie) este ca americanii stiu ca sunt mari si tari, si cauta pretexte ca sa se bage unde in mod normal nu le fierbe oala ("pentru ca pot").
Exemplu concret, care din nou m-a ranit la corazon:
Guvernul Ungariei se baga in ciorba anchetei dlui. Zsolt Nagy. Pai normal ca nu le fierbe lor oala, si normal ca au sarit unii de-ai nostri de fund in sus. Dar daca comentariile respective le-ar fi facut oficialii US, noi am fi zis ceva de genu "pai da, ca stiti ... uitati ca ... ne cerem scuze daca ... il lasam in pace".
Parerea mea:
Americanii reprezinta un pericol mai mare decat islamicii.
</ontopic>

Rares

PS. Astept sa aruncati cu pietre zdravan de tot ...


Multumesc Rares, am incercat sa unesc cele doua topicuri dar am constatat ca phpBB-ul nu are functia asta. Razz Deci, am mai facut un mic tur de forta in php si am adaugat-o. Smile Am sacrificat ceva din timpul alocat invatatului pentru licenta, dar a meritat, acum forumul nostru are si functie de merge. Razz Drept dovada, am facut ce m-ai rugat. Wink Cat despre partea de ontopic a mesajului tau, inca nu o comentez, astept sa isi exprime si altii opiniile. Wink
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
icarus86
Junior activ
Junior activ


Vârsta: 38
Data înscrierii: 02/Apr/2007
Mesaje: 33
Cuvinte scrise: 1,966
Sexul: Masculin
Locație: /dev/null
ro.gif


MesajTrimis: Joi Iul 12, 2007 3:40 pm    Titlul subiectului: americanii put Răspunde cu citat (quote)

Pana la urma concluzia a ramas ca americanii put Razz

Kidding, dar chiar asteptam un potop de pietre Neutral

_________________
0x2b | ~0x2b = ... 0xFF !
Sus
icarus86 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Vin Iul 13, 2007 10:17 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Sa mai asteptam, cine stie, poate vine macar o pietricica, deocamdata eu nu arunc, inca ma abtin. Razz
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Opinii -> Politica si societate Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Nu puteți descărca fișiere în acest forum
Referință subiect (Stil MLA)
"Irak." Mesaj online. Vin Iun 29, 2007 3:11 pm. razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro.
Mie Mai 08, 2024 7:16 pm. < http://forum.bocu.ro/viewtopic.php?t=312 >.




Securitate forum

102946 Atacuri blocate

Powered by BOCU.ro © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community / Razvan Bocu <<< razvan@bocu.ro >>>

Uptime server: 9 zile, 0 ore, 31 minute | Încărcare medie: 0.44, 0.77, 0.62

Server uptime(last month)