Pagina se încarcă... vă rugăm așteptați!



Afișarea paginii întârzie? Clic aici
 
Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro
IT si diverse
 
 AcasăAcasă   LinkuriLinkuri   FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   AlbumAlbum   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   SudokuSudoku    Mesaje privateMesaje private   Hartă Site(pseudo)Hartă Site(pseudo)    AutentificareAutentificare 

CINE MAI CREDE CA BARZA ARE ROLUL LIVRARII DE BEBELUSI?

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Divertisment
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 7:59 pm    Titlul subiectului: CINE MAI CREDE CA BARZA ARE ROLUL LIVRARII DE BEBELUSI? Răspunde cu citat (quote)

Explicatiile care le dau copiilor despre chestiuni nu tocmai de virsta lor,sunt cit se poate de pedagogice si pe intelesul lor,dar in sens moral si pozitiv.Fetita mea insa la gradinita a intimpinat o divergenta de opinii si s/a nascut o controversa in care o parte din copii stiau ca barza aduce bebelusii,iar alta parte stiau ca Dumnezeu da cadou mamicilor cite un bebelus mic,pe care acestea il incubeaza in burtica pina se face mai marisor si atunci doctorul opereaza si scoate bebelusul.Mai existau si alte opinii razlete,care se pierdeau din lipsa de "probe".....La lectia "CINE SUNT EU?"doamna educatoare a inceput o explicatie cum apar bebelusii,iar cind a ajuns la specificarea ca mamicile sunt cele care aduc pe lume bebelusii,fetita mea a inceput sa strige:"YES!YES!YES!Stiam eu ca barza este doar la desene animate!Stiam eu ca doar mama putea sa ma faca pe mine!"
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Vin Oct 08, 2010 7:07 pm    Titlul subiectului: Re: CINE MAI CREDE CA BARZA ARE ROLUL LIVRARII DE BEBELUSI? Răspunde cu citat (quote)

Mihaela14 a scris:
Explicatiile care le dau copiilor despre chestiuni nu tocmai de virsta lor,sunt cit se poate de pedagogice si pe intelesul lor,dar in sens moral si pozitiv.Fetita mea insa la gradinita a intimpinat o divergenta de opinii si s/a nascut o controversa in care o parte din copii stiau ca barza aduce bebelusii,iar alta parte stiau ca Dumnezeu da cadou mamicilor cite un bebelus mic,pe care acestea il incubeaza in burtica pina se face mai marisor si atunci doctorul opereaza si scoate bebelusul.Mai existau si alte opinii razlete,care se pierdeau din lipsa de "probe".....La lectia "CINE SUNT EU?"doamna educatoare a inceput o explicatie cum apar bebelusii,iar cind a ajuns la specificarea ca mamicile sunt cele care aduc pe lume bebelusii,fetita mea a inceput sa strige:"YES!YES!YES!Stiam eu ca barza este doar la desene animate!Stiam eu ca doar mama putea sa ma faca pe mine!"


Very Happy Very Happy Very Happy Foarte tare fetita ta... Razz
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
shakilahmad3212
Novice
Novice


Vârsta: 23
Data înscrierii: 06/Noi/2020
Mesaje: 2
Cuvinte scrise: 152
Sexul: Masculin


MesajTrimis: Vin Noi 06, 2020 1:35 pm    Titlul subiectului: Xfinity Router Not Working Răspunde cu citat (quote)

you have to glade to know we are here to help you any type of problem you are facing
Repair Your Web Connection Using the Xfinity My Account Program Are your clients and guests having difficulty linking, staying connected, or experiencing problems with your Xfinity® WiFi hosted hotspot? Try these troubleshooting recommendations to resolve the matter. Please be aware, Comcast Business Internet clients can log into any Xfinity WiFi hotspot using their My Account email address and password.
https://worldzine.org/router/xfinity-router-not-working/
Sus
shakilahmad3212 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
shakilahmad3212
Novice
Novice


Vârsta: 23
Data înscrierii: 06/Noi/2020
Mesaje: 2
Cuvinte scrise: 152
Sexul: Masculin


MesajTrimis: Vin Noi 06, 2020 1:36 pm    Titlul subiectului: My HP Printer Keep Goings Offline Răspunde cu citat (quote)

Are you looking for Why Does My HP Printer Keep Going Offline? Here is the solution if you are still facing about HP printer keep going offline. That may happen because for many reasons. It may error of your printer or it may error from your computer. So in this article, you can check what should to do when your printer keeps going offline and Why Does My HP Printer Keep Going Offline?
https://worldzine.org/printer/why-does-my-hp-printer-keep-going-offline/
Sus
shakilahmad3212 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
OscarStace
Novice
Novice


Vârsta: 31
Data înscrierii: 12/Aug/2022
Mesaje: 1
Cuvinte scrise: 63
Sexul: Masculin


MesajTrimis: Vin Aug 12, 2022 5:30 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

The truck T cell is quite possibly of the most recent treatment that is managing such sorts of persistent illnesses. I trust that this will function admirably for the patients to inspire them to fix and sound at the earliest opportunity and students can visit https://www.isk.edu.my/index.php/forum/welcome-mat/225279-botetourt-roofing for best academic writing help. Remain associated for more data and to be aware of additional treatments.
Sus
OscarStace este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HaydenUhr
Novice
Novice


Vârsta: 31
Data înscrierii: 07/Iun/2021
Mesaje: 3
Cuvinte scrise: 160
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Sâm Aug 20, 2022 12:46 pm    Titlul subiectului: econotimes Răspunde cu citat (quote)

A great talent of these Buddhist. I really appreciates this post in this post the talent of these persons are well shown. I always appreciate the post in which there is information about anything. Keep sharing this post. Really an eye catching material.https://www.econotimes.com/Best-Essay-Writing-Service-Review-By-Industry-Experts-1623445
Sus
HaydenUhr este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Divertisment Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Nu puteți descărca fișiere în acest forum
Referință subiect (Stil MLA)
"CINE MAI CREDE CA BARZA ARE ROLUL LIVRARII DE BEBELUSI?." Mesaj online. Mie Oct 06, 2010 7:59 pm. razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro.
Joi Mar 28, 2024 11:33 pm. < http://forum.bocu.ro/viewtopic.php?t=41161 >.




Securitate forum

95410 Atacuri blocate

Powered by BOCU.ro © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community / Razvan Bocu <<< razvan@bocu.ro >>>

Uptime server: 38 zile, 0 ore, 29 minute | Încărcare medie: 0.37, 0.48, 0.57

Server uptime(last month)