Pagina se încarcă... vă rugăm așteptați!



Afișarea paginii întârzie? Clic aici
 
Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro
IT si diverse
 
 AcasăAcasă   LinkuriLinkuri   FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   AlbumAlbum   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   SudokuSudoku    Mesaje privateMesaje private   Hartă Site(pseudo)Hartă Site(pseudo)    AutentificareAutentificare 

Adevaruri absolute
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Discutii pe teme sociologice
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Joi Oct 13, 2011 4:59 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Este foarte frumoasa, sincer imi place. Cu toate acestea, sper ca nu o prea mare tristete existenta in tine te impinge sa o scrii, ci numai sensibilitatea ta poetica. Wink Iar daca esti, intr-adevar, trista, bine ar fi sa incerci sa te scuturi de aceste trairi, de o parte dintre ele cel putin, si sa fii optimista.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Joi Oct 13, 2011 8:17 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Nu prea am eu timp sa imi pling de mila,si nici nu ma motiveaza sa fac ce am de facut.De obicei visez la vremuri mai bune!Poezia nu mi/a iesit niciodata roz!Incercam sa compun poezii originale pentru copii,cind era baiatul mic,si imi ieseau certuri intre jucarii,poznase. Rolling Eyes
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Vin Oct 14, 2011 8:23 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Mihaela14 a scris:
Nu prea am eu timp sa imi pling de mila,si nici nu ma motiveaza sa fac ce am de facut.De obicei visez la vremuri mai bune!Poezia nu mi/a iesit niciodata roz!Incercam sa compun poezii originale pentru copii,cind era baiatul mic,si imi ieseau certuri intre jucarii,poznase. Rolling Eyes


Hehe, i-auzi, dragut. Iti mai amintesti vreuna dintre acele poezii compuse pentru baiatul tau?
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Mar Noi 01, 2011 11:21 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Nu imi mai amintesc,sunt aproape 20 de ani....Dar si cu fata improvizez poezioare,cintece si asa a invatat sa numere,alfabetul si rugaciuni.Acum suntem la inmultiri,iar daca transformi lectia in joaca de logica,atunci obtii o distractie a intiia!
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Mar Noi 01, 2011 2:33 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Foarte adevarat, esti o mama admirabila. Bravo! Applause
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Mar Noi 01, 2011 9:01 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu asta,dar stiu ca puii mei nu isi doresc o alta mama.Multumitor,nu?
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Mar Noi 01, 2011 9:11 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Mihaela14 a scris:
Nu stiu asta,dar stiu ca puii mei nu isi doresc o alta mama.Multumitor,nu?


Bineinteles, cat se poate de multumitor si de linistitor, as adauga eu. Smile
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Mie Noi 02, 2011 9:46 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Bucura/te acum de viata ta,pentru ca dupa ce vei avea copii,ti/o vor trai ei.Si bucuriile vietii nu vor mai fi ale tale,ci reflexia lor in viata ta,insa este minunat,si nu cred ca as mai dori sa imi traiesc eu viata....de fapt ,fara ei nici nu as mai sti sa o traiesc.Incetul cu incetul gravitez in jurul lor,si ce e mai surprinzator este ca imi doresc si dupa viata asta....la fel. Razz
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Sâm Noi 05, 2011 8:58 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Bravo bravo! Smile Ti-am spus eu ca esti o mama adevarata.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Sâm Noi 05, 2011 9:22 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Sunt citeodata mihnita ca am lasat viata mea sa se scurga ,iar virsta acum nu imi mai permite experiente placute.Adica visele nu au fost puse in practica.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Sâm Noi 05, 2011 9:22 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Smile
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Dum Noi 06, 2011 7:03 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Ceva am invatat in relativ scurta mea viata. Intamplarile triste din trecut trebuie retinute cel mult pentru a invata din ele, din eventualele greseli. In rest, trebuie sa privim inainte cu optimism si cu inima cat mai usoara.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Vin Noi 11, 2011 9:16 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Cind am trecut prin experiente neplacute,sau cind au avut loc evenimente care au accesat disconfortul personal am pus un paravan in dreptul lor in memorie,apoi am inceput sa sterg in fiecare zi acel efect,pina cind am uitat pina si evenimentul original,nu numai efectele creeate.Am amintiri de la virsta de 2-3 ani[vagi,bineinteles,si frinturi mai mult],iar evenimentele cele mai importante[prima cununie,prima casnicie....etc]le am facute anume pentru uitare.....
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Dum Noi 13, 2011 7:43 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Foarte bine, asa si trebuie. Sa estompezi, atat cat se poate, ceea ce este neplacut din trecutul tau, sa inveti din greseli, sa ramai numai cu ceea ce este frumos ca trairi afective permanente si sa mergi inainte.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Mie Noi 16, 2011 8:04 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Cind am fost la psihiatru,in martie,am inteles ca chimia organismului meu nu imi permite o regrupare dupa pierderea mamei.Dupa prima sarja de medicamente,am decis ca eu sunt mai puternica decit chimia,mai ales cind am aflat despre dependenta acelor substante,care deja ma ajutau sa nu mai gindesc....Atunci am hotarit ca nu pot fi invinsa atita timp cit apartin trup si suflet pozitivului:gindeste de doua ori si intreprinde odata si bine....
Dar ce fac,ma confesez,ca sa fiu sigura ca am procedat bine,si uit ca aici nu este jurnalul meu....Scuze,insa am deprins obiceiul sa iti marturisesc cele mai personale conceptii,ca si cum as vorbi cu ....constiinta mea!Si stii ce este cel mai haios?Razvan ,care imi zimbeste mereu prin Tom Si Jerry.Intotdeauna mi/au placut! Angel
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Discutii pe teme sociologice Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31  Următoare
Pagina 28 din 31

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Nu puteți descărca fișiere în acest forum
Referință subiect (Stil MLA)
"Adevaruri absolute." Mesaj online. Lun Iul 07, 2008 8:59 pm. razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro.
Lun Apr 29, 2024 1:11 pm. < http://forum.bocu.ro/viewtopic.php?t=16545 >.




Securitate forum

101561 Atacuri blocate

Powered by BOCU.ro © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community / Razvan Bocu <<< razvan@bocu.ro >>>

Uptime server: 1 zile, 16 ore, 04 minute | Încărcare medie: 5.05, 5.31, 5.35

Server uptime(last month)