Pagina se încarcă... vă rugăm așteptați!



Afișarea paginii întârzie? Clic aici
 
Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro
IT si diverse
 
 AcasăAcasă   LinkuriLinkuri   FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   AlbumAlbum   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   SudokuSudoku    Mesaje privateMesaje private   Hartă Site(pseudo)Hartă Site(pseudo)    AutentificareAutentificare 

Adevaruri absolute
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Discutii pe teme sociologice
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Vin Noi 18, 2011 10:10 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Mihaela14 a scris:
Cind am fost la psihiatru,in martie,am inteles ca chimia organismului meu nu imi permite o regrupare dupa pierderea mamei.Dupa prima sarja de medicamente,am decis ca eu sunt mai puternica decit chimia,mai ales cind am aflat despre dependenta acelor substante,care deja ma ajutau sa nu mai gindesc....Atunci am hotarit ca nu pot fi invinsa atita timp cit apartin trup si suflet pozitivului:gindeste de doua ori si intreprinde odata si bine....
Dar ce fac,ma confesez,ca sa fiu sigura ca am procedat bine,si uit ca aici nu este jurnalul meu....Scuze,insa am deprins obiceiul sa iti marturisesc cele mai personale conceptii,ca si cum as vorbi cu ....constiinta mea!Si stii ce este cel mai haios?Razvan ,care imi zimbeste mereu prin Tom Si Jerry.Intotdeauna mi/au placut! Angel


Ori de cate ori simti nevoia, nu ezita sa spui ceea ce te framanta. Ai facut foarte bine ca te-ai luptat cu dependenta de medicamente. Acum, dupa cateva luni, poti spune ca este mai bine, ca te simti echilibrata?
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Sâm Noi 19, 2011 10:42 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Da,pentru ca mi/am cistigat putin cite putin echilibrul material,cel afectiv....de asemenea.Este dificil pina cind balanta ajunge la 0.Pe urma nu iti ramine decit sa mentii pozitia,iar cind faci progrese,sa nu lasi greutatea sa iti perturbeze prea mult tihna. Wink
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Mar Noi 22, 2011 10:38 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Mihaela14 a scris:
Da,pentru ca mi/am cistigat putin cite putin echilibrul material,cel afectiv....de asemenea.Este dificil pina cind balanta ajunge la 0.Pe urma nu iti ramine decit sa mentii pozitia,iar cind faci progrese,sa nu lasi greutatea sa iti perturbeze prea mult tihna. Wink


Foarte bine zis...cu alte cuvinte, este bine sa traim echilibrat, fara excese in nici una dintre parti. Smile
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Mar Dec 06, 2011 12:12 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Cu oroare observ atit in viata de zi cu zi,cit si in emisiunile care nu se respecta,cum barbatii tind spre depravare incepind cu a doua jumatate a vietii,cind sunt in stare de orice numai sa nu recunoasca faptul ca si ei imbatrinesc.Femeile in perioada de dupa 45 de ani se cumintesc.Am un ....coleg de servici ,care desi are 35 de ani,si societatea asteapta de la el o conduita morala demna de un om matur,el se lauda ca lui ii plac fete de 18 ani,si ii marturisea colegului lui ca trebuie sa ii vina "coletul".A facut greseala sa se laude in fata mea ,aratindu/se ingrijorat daca fata va vrea sa ramina.Am inteles de/a lungul timpului,de cind lucrez la patiserie,ca are legaturi serioase cu pesti ,chiar si cu recuperatori,si altii dintre cei care se numesc interlopi.Cind i/am vazut rinjetul pervers,cu dintii mincati,galbejiti,un barbat care imi repugna prezenta sa si nu numai mie....nu m/am stapinit si chiar am rabufnit violent intr/o furtuna de reprosuri la adresa lipsei de educatie si de bun simt,precum si la perversitatea de care da dovada.Asadar ,ma intreb aici ,la "Adevaruri absolute"chiar atit de mult a putut decadea societatea noastra,incit nu mai exista maturitate si sentimentul de datorie nici la o virsta matura?Individul are o fetita cu sotia lui,care e in strainatate,divortata.Si a mai facut o fetita cu dadaca ce a avut/o pentru fata cea mare cit a stat cu el,in cele din urma mama ei a luat/o dupa divort.Ii ia alocatia fetei celei mari,iar cea mica[de 5 luni] e in spital,fiind bolnava,de ceva care dupa spusele lui ,e vinovata tigancusa de 20 de ani,care ii e mama.Eu nu cred,dar,nu ma pronunt decit asupra sufletului hain al acestui i....care nici nu vrea sa auda de micuta. Mad
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Mie Dec 07, 2011 9:45 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Societatea a decazut foarte mult si, din pacate, decaderea continua, cred ca mai avem de alunecat pana la fundul gropii. Insuportabili indivizii de acest tip, din punctul meu de vedere. Ce intelege el prin colet. "marfa" livrata de proxeneti? Smile
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Joi Dec 08, 2011 10:27 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Azi am aflat ca individul despre care iti povesteam,scriptic ,este in concediul post natal,pentru cresterea copilului pina la 2 ani.Deci el ia in continuare atit salariul de la sectorul social,cit si alocatia de 200 lei.Si nici nu vrea sa stie de micuta.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Joi Dec 08, 2011 10:27 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Azi am aflat ca individul despre care iti povesteam,scriptic ,este in concediul post natal,pentru cresterea copilului pina la 2 ani.Deci el ia in continuare atit salariul de la sectorul social,cit si alocatia de 200 lei.Si nici nu vrea sa stie de micuta.Pacat,nu?
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Vin Dec 09, 2011 10:41 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Pacat este, insa e putin spus, as spune mai degraba urat din partea unui om de o calitate indoielnica.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Sâm Dec 10, 2011 7:53 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Pacat ,de copilul acela nevinovat care sufera din inconstienta unui individ care om nu mai are sanse sa devina,niciodata.Cind eram un copil,in Tulcea,era un vecin de/al bunicilor din partea mamei,care avea aceleasi inclinatii,desi era mos,de peste 60 ani.Venea acasa cu "fetite",si aproape intotdeauna cu 2,3.Oamenii de pe strada aceea erau foarte rezervati fata de el,iar in particular ii faceau "surprize,surprize":dimineata mosul injura curatind murdariile din poarta,care erau facute cu "generozitate".Bineinteles,pueril si antisocial,dar educativ pentru cei care ii calcau pe urme.....mosului.Eu pe atunci nu intelegeam de ce mama ne interzicea sa si raspundem la salut mosului,dar il ignoram pentru ca toata lumea o facea.Era un mecanism de aparare.....pentru orice eventualitate,iar asta o inteleg acum cind reconstitui acele intimplari.Imi amintesc ba chiar ca nea'Vasea,fratele bunicului,ne oferea bulgarasi de floricele glazurate sa ii "decoram"aleea mosului,mie,verisoarei si varului meu.Noi,fetele,am refuzat ,bineinteles,stiam ce ne/ar fi facut mama....insa varul nostru mai mic,a disparut putin,dupa care a venit cu floricelele glazurate,mincind ca pe un trofeu.Stiam cui i se adresau injuriile urmatoare,dar eu eram impacata fara sa stiu de ce.....dar si rusinata de varul meu cel mic.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Dum Dec 11, 2011 10:29 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Nici oamenii nu cred ca procedau bine murdarindu-i poarta, nici chiar neraspunzandu-i la salut. Cat timp un om nu este un pericol social, nu ar trebui sa fie privat de un minim respect. Poate sa fie dat drept exemplu negativ, bineinteles, adica poate sa fie folosit ca material didactic. Probabil insa ca in anumite situatii oamenilor le este greu sa pastreze aceste aparente.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Lun Dec 12, 2011 10:41 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Laughing Era un mod rupestru de aratare a dezgustului ce il provoca.Si de ce spui ca nu era un pericol public?Nu ti/am spus ca ademenea fete tinere?Si chiar surorii mele care pe atunci avea 12 ani,i/a facut invitatia de a pofti in gradina lui,unde avea capsune sau zmeura.De aceea mama nu ne lasa sa vorbim sau sa ii raspundem la salut.Ce pericol ar trebui numit public?Doar criminali sau dezechilibrati?Eu cred ca acesti perversi care ranesc moralul unei fete,care o marcheaza pe viata cu dezgustul pentru intimitate sunt mai mult decit periculosi si ar trebui adusi in strea de inapti sexual.
Il admir pe Horia Brenciu,care la Vocea Romaniei a dat dovada de mult simt moral numindu/le pe cele doua ucenice,ca fiicele lui,lacrimind la succesul lor,ca la succesul propriului copil.Si diferenta de virsta era cdred de 20 ani.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Mie Dec 14, 2011 8:18 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Buna!Ma poti invata,Razvan,cum as putea sa folosesc calculatorul sa imi aduca un nou venit material?Am tot auzit de acest alt fel de a/ti imbunatati venitul,si cred ca imi doresc asta.Stiu ca sunt incepatoare,insa sunt dispusa sa invat!Te rog,vrei sa ma inveti?Voi fi o eleva sirguincioasa!
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Vin Dec 16, 2011 9:06 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Mihaela14 a scris:
Laughing Era un mod rupestru de aratare a dezgustului ce il provoca.Si de ce spui ca nu era un pericol public?Nu ti/am spus ca ademenea fete tinere?Si chiar surorii mele care pe atunci avea 12 ani,i/a facut invitatia de a pofti in gradina lui,unde avea capsune sau zmeura.De aceea mama nu ne lasa sa vorbim sau sa ii raspundem la salut.Ce pericol ar trebui numit public?Doar criminali sau dezechilibrati?Eu cred ca acesti perversi care ranesc moralul unei fete,care o marcheaza pe viata cu dezgustul pentru intimitate sunt mai mult decit periculosi si ar trebui adusi in strea de inapti sexual.
Il admir pe Horia Brenciu,care la Vocea Romaniei a dat dovada de mult simt moral numindu/le pe cele doua ucenice,ca fiicele lui,lacrimind la succesul lor,ca la succesul propriului copil.Si diferenta de virsta era cdred de 20 ani.


Daca ademenea fetele asa cum spui, cred ca ar fi trebuit ca si autoritatile sa isi faca treaba un pic. Ei, dar specimene ca el se gasesc pe toate drumurile, atat la noi cat si aiurea. Cat despre calculator, trebuie sa iti povestesc mai multe, promit ca voi reveni zilele acestea cu un mesaj, dupa ce scap de unele treburi pe care le am pe cap. Sper sa nu te deranjeze asteptarea. Smile
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Vin Dec 16, 2011 11:03 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Razz Astept!Dar pina atunci,trebuie sa iti spun ca si eu sunt prinsa cu curatenia dinaintea sarbatorilor.Sper insa ca voi gasi ceva frumos de scris in perioada asta.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Joi Dec 22, 2011 9:05 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Asa, pentru a deschide discutia pe subiectul dorit de tine. Pe internet se pot face bani in multe feluri, numai timp si vointa sa ai. De exemplu, poti pune pe picioare un site, un blog care sa aiba vizitatori, iar daca acestia sunt multi poti face bani din afisarea reclamelor. Sau, iti poti face un site prin intermediul caruia oferi diferite servicii. De exemplu, vinzi diferite produse, traduceri, tiparesti poze si le trimiti prin posta, vinzi referate si multe multe altele. Sau, se pot pune pe youtube filmulete, iar daca au multi privitori cei de la youtube te platesc. Tie cam ce ti-ar placea sa faci pe net pentru a castiga bani, ai vreo idee?
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Discutii pe teme sociologice Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31  Următoare
Pagina 29 din 31

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Nu puteți descărca fișiere în acest forum
Referință subiect (Stil MLA)
"Adevaruri absolute." Mesaj online. Lun Iul 07, 2008 8:59 pm. razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro.
Joi Mar 28, 2024 11:28 am. < http://forum.bocu.ro/viewtopic.php?t=16545 >.




Securitate forum

95322 Atacuri blocate

Powered by BOCU.ro © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community / Razvan Bocu <<< razvan@bocu.ro >>>

Uptime server: 37 zile, 12 ore, 24 minute | Încărcare medie: 0.37, 0.51, 0.57

Server uptime(last month)