Pagina se încarcă... vă rugăm așteptați!



Afișarea paginii întârzie? Clic aici
 
Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro
IT si diverse
 
 AcasăAcasă   LinkuriLinkuri   FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   AlbumAlbum   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   SudokuSudoku    Mesaje privateMesaje private   Hartă Site(pseudo)Hartă Site(pseudo)    AutentificareAutentificare 

Adevaruri absolute
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 29, 30, 31  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Discutii pe teme sociologice
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Joi Iul 12, 2012 4:27 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Buna!Cred ca de data aceasta am lipsit suficient de mult ca sa fiu uitata....Dar sper ca mai gasesc un bun amic!Ce mai faci,Razvan?Ce poti marturisi despre inima si starea ta de spirit?Despre mine nu pot spune prea multe....Doar ca am trecut peste o perioada dificila.Sa zicem,o perioada de criza....
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Mie Iul 18, 2012 9:05 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Mihaela14 a scris:
Buna!Cred ca de data aceasta am lipsit suficient de mult ca sa fiu uitata....Dar sper ca mai gasesc un bun amic!Ce mai faci,Razvan?Ce poti marturisi despre inima si starea ta de spirit?Despre mine nu pot spune prea multe....Doar ca am trecut peste o perioada dificila.Sa zicem,o perioada de criza....


Nu te-am uitat deloc, nici nu se pune problema. Eu am trecut, de asemenea, printr-o perioada destul de grea. Insa acum incerc sa reintru in normal din cat mai multe puncte de vedere posibil. Nici nu am timp sa ma gandesc la a fi trist, pentru ca am o gramda de treburi pe cap, multe dintre ele legate de renovarea apartamentului. Sper, din tot sufletul, ca nu ai trecut prin dificultati prea mari. Esti mai bine acum?
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Joi Iul 19, 2012 5:26 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Da,Razvan!Nu ma mai pot plinge de nimic!Boala mamei mi/a desteptat atit mintea cit si sufletul.De fapt ,ma refer la mine cea care eram inainte...si care crezind ca daca nu fac numanui rau ,nu are de ce sa mi se intimple mie lucruri rele.Dumnezeu mi/a dat o lectie care azi ma uimeste,privind inapoi,si vazind ca omul are o mare capacitate de a suporta durerea sufleteasca si greutatile vietii.Pasarea Pheonix sigur nu a fost om?In prezent sunt vinzatoare,la un magazin alimentar.Baiatul lucreaza la Dej si nu vrea sa se intoarca acasa decit atunci cind va avea bani sa isi implineasca visurile.A terminat liceul,dar nu a mai dat bacalaureatul,incepind serviciul din 1 iulie.Fata este buna ,cuminte si ascultatoare.Ma asteapta de la servici dereticind prin casa ,ca o micuta gospodina si ma iubeste muuuult cind ii cumpar inghetata,care acum este aproape zilnica.Daca nu ii iau inghetata,luam fructe.Sau si una si alta...Nu ma pot plinge ,deoarece am dovada ca Dumnezeu este mereu cu mine.Ti/am mai spus ca nu am alt ajutor,decit Dumnezeu,si daca m/a ajutat sa ies din situatia dificila a unei femei singure cu doi copii si cu o mama paralizata,acum chiar nu am de ce sa ma pling!Dar daca tu vrei sa deschizi usa sufletului,si sa spui de ce esti macinat,voi"asculta"cu placere.Dar sa tii minte mereu ca:DIMINEATA SE VAD ZORILE!SI ZORILE SUNT SEMN CA DUMNEZEU NE IUBESTE SI NE ESTE APROAPE ATIT CIT SI NOI SUNTEM IN FATA LUI>ZORILE SUNT SURISUL DOMNULUI!
Sunt foarte bucuroasa ca mi/am regasit un bun prieten!
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Vin Iul 20, 2012 11:04 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Mihaela14 a scris:
Da,Razvan!Nu ma mai pot plinge de nimic!Boala mamei mi/a desteptat atit mintea cit si sufletul.De fapt ,ma refer la mine cea care eram inainte...si care crezind ca daca nu fac numanui rau ,nu are de ce sa mi se intimple mie lucruri rele.Dumnezeu mi/a dat o lectie care azi ma uimeste,privind inapoi,si vazind ca omul are o mare capacitate de a suporta durerea sufleteasca si greutatile vietii.Pasarea Pheonix sigur nu a fost om?In prezent sunt vinzatoare,la un magazin alimentar.Baiatul lucreaza la Dej si nu vrea sa se intoarca acasa decit atunci cind va avea bani sa isi implineasca visurile.A terminat liceul,dar nu a mai dat bacalaureatul,incepind serviciul din 1 iulie.Fata este buna ,cuminte si ascultatoare.Ma asteapta de la servici dereticind prin casa ,ca o micuta gospodina si ma iubeste muuuult cind ii cumpar inghetata,care acum este aproape zilnica.Daca nu ii iau inghetata,luam fructe.Sau si una si alta...Nu ma pot plinge ,deoarece am dovada ca Dumnezeu este mereu cu mine.Ti/am mai spus ca nu am alt ajutor,decit Dumnezeu,si daca m/a ajutat sa ies din situatia dificila a unei femei singure cu doi copii si cu o mama paralizata,acum chiar nu am de ce sa ma pling!Dar daca tu vrei sa deschizi usa sufletului,si sa spui de ce esti macinat,voi"asculta"cu placere.Dar sa tii minte mereu ca:DIMINEATA SE VAD ZORILE!SI ZORILE SUNT SEMN CA DUMNEZEU NE IUBESTE SI NE ESTE APROAPE ATIT CIT SI NOI SUNTEM IN FATA LUI>ZORILE SUNT SURISUL DOMNULUI!
Sunt foarte bucuroasa ca mi/am regasit un bun prieten!


Eu sufar pentru ca mi-am pierdut bunica. Intre mine si ea era o legatura extraordinar de puternica, imposibil de descris in cuvinte. Imi face destul de rau si sa vorbesc despre acest urias necaz. Cam acesta ar fi necazul, in rest le duc pe toate, nu ma plang, sanatate sa fie! Smile
Dar cum de a ajuns baiatul tocmai la Dej? Stiu ca voi locuiti prin sud, prin zona Lehliu, nu? Ma bucur mult sa aud ca fetita este atat de simpatica si ca va intelegeti bine. Fetita este tot atat de jucausa pe cat imi povesteai ca era? Smile
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Sâm Iul 21, 2012 4:12 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Daniile sau pomenile au o mare importanta in acomodarea celor credinciosi cu lipsa celor dusi de pe lumea aceasta.Este ca o terapie,daca in fiecare zi iei ceva ce ii placea defunctului in dublu exemplar:unul il dai cuiva in memoria celui disparut din cele lumesti ,iar celalalt il maninci tu insati ca si cum te/ar fi servit bunica,in cazul tau.Asa faci un bine in memoria celui drag care nu mai este iar dupa o perioada durerea dispare lasind loc unei amintiri dragi.
Baiatul meu a fost la Oradea sa lucreze anul trecut ca sa o cunoasca mai bine pe fata pe care zice el ca o iubeste de 2 ani.Aceeasi echipa lucreaza acum in Dej si s/a dus si el acolo.Ceea ce ma ingrijoreaza este ca acum vrea sa plece cu alti baieti din Baia Mare,colegi,in Cehia.I/am spus ca nu trebuie sa se increada in pomul cu pere laudate,insa nu stiu ce decizie va lua.
Fetita mea a cescut si acum este mai cuminte,mai calculata,si totusi ii place sa zburde,iar pe mine ma face fericita,pentru ca asta arata ca este si ea fericita.Am fost cu ea si cu tatal ei la piscina,dupa ce am echipat/o cu vesta de salvare am lasat/o cu el in piscina pentru adulti,care era de 2 m adincime.Eu am invatat sa inot dar nu am rezistenta,obosesc repede si trebuie sa simt pamintul sub picioare.Nu inot nici prea bine.I/a placut asa de mult!As vrea acum sa mergem la Silistra in Bulgaria la bazin,dar nu stiu daca nu cumva imi va cere pasaport pentru ea.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Sâm Iul 21, 2012 11:08 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur! Pentru fetita este foarte bine ca ati mers cu ea amandoi, ca va faceti timp amandoi si impreuna pentru ea. Puteti sa o duceti linistiti la Silistra, cu buletinele voastre si probabil va trebuie o dovada ca e copilul vostru, cel mult.
Sper ca ii va fi bine baiatului tau acolo pe unde este. Sa ma tii la curent cu tot ceea ce se petrece, daca vrei, mi-ar face placere.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Dum Iul 22, 2012 11:48 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Ce parere ai?Se mai poate intoarce Basescu?Eu,ca multi alti compatrioti am fost dezamagita de guvernarea sa,ba chiar as putea spune ca nici o judecata nu va fi utila pentru el.A gresit foarte mult,iar pedepsele nu l/ar putea invata nimic.Iar raul facut este o noua piatra de moara pe umerii acestui popor,deja invatat sa sufere in tacere.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Dum Iul 22, 2012 5:53 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Sunt intru totul de acord cu ceea ce ai spus. Cat despre posibila revenire a lui Basescu, daca lumea iese din casa si merge la vot, pentru a se indeplini pragul de participare de 50%+1, sunt convins ca majoritatea vor pune stampila pe DA si Basescu va fi demis. Singura mea ingrijorare se refera la indeplinirea pragului de participare. In speranta de a mai avea sansa unei normalizari, cat de cat macar, a situatiei din tara, sper ca Basescu va fi demis peste o saptamana.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Sâm Iul 28, 2012 9:39 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Laughing Buna seara!Stii ca inainte sa fac acea pauza lunga,te intrebam cum as putea lucra pe calculator sa cistig eventual si bani.Dar nu as face niciodata ceva jenant!Eu ma gindeam la un forum matrimonial,care ar studia compatibilitatile in functie de zodii,cerinte si oferte.Dar acum ,nu stiu cit as putea sa ma dedic....
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Mie Aug 01, 2012 8:50 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Mihaela14 a scris:
Laughing Buna seara!Stii ca inainte sa fac acea pauza lunga,te intrebam cum as putea lucra pe calculator sa cistig eventual si bani.Dar nu as face niciodata ceva jenant!Eu ma gindeam la un forum matrimonial,care ar studia compatibilitatile in functie de zodii,cerinte si oferte.Dar acum ,nu stiu cit as putea sa ma dedic....


Este foarte interesanta ideea! Daca te hotarasti, sa ma intrebi si voi incerca sa te sprijin. Te-as putea si gazdui pe serverul pe care ruleaza forumul. Smile
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Joi Aug 02, 2012 4:50 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Very Happy Am mai multe idei si cred ca intii mi/ar place un fel de Scola iubirii,unde cei deceptionati,interesati saviziteze si sa adune in cos declaratii de dragoste,scrisori si altele,dupa necesitatile sufletesti.eu voi fi cea care va raspunde,va gasi rezolvari,sau va intocmi ....
Dar stii ce,iti propun mai bine un parteneriat,tu stii sa asezi in pagina.....cu efecte si asa mai departe!Te rooooog,nu spune nu!Cred ca daca esti de acord e bine sa imi scrii pe id-mimidenisa.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Sâm Aug 04, 2012 9:14 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Cu mare drag te-as ajuta si in ceea ce priveste construirea site-ului, insa in aceasta perioada sunt foarte ocupat cu renovarea apartamentului. Insa cu sfaturi te pot ajuta. Probabil ca bine este sa iti cauti un sablon de site care iti place. De exemplu, cu Google cauta "model site iubire/relatii". Sa imi spui ce ai reusit sa gasesti. Smile
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Dum Aug 05, 2012 11:48 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Am gasit un partener de aici,care se pricepe la calculatoare,si ar putea face site/ul.Dar nici el nu stie .Pentru mine,sint elicoptere
Laughing Very Happy
esti de acord sa ne inveti?
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Lun Aug 06, 2012 10:36 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Hai ca il facem. Sa mai scap si eu de renovare. Pana una alta, documentati-va un pic de pe net. Si nu uita ca de gazduit va gazduiesc eu. Smile
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Dum Sep 02, 2012 5:27 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Buna,Razvan,scuze pentru absenta!Am facut dupa cum m/ai sfatuit,am cautat pe net,insa nu am gasit nimic care sa semene sau sa imi defineasca ce as dori eu sa facem.Daca iti amintest ,a fost un film serial:"Telefonul de la miezul noptii",numai ca acolo era vorba de un fost politist,pe cind eu ,sint ceva ce incearca sa schimbe perspectivele negativiste si zodiac.Inca nu stiu precis cum va evolua,insa stiu exact ce imi doresc:sa fac femeia sa aibe incredere oarba in ea,dar si barbatul care are probleme cu increderea in sine.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Discutii pe teme sociologice Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 29, 30, 31  Următoare
Pagina 30 din 31

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Nu puteți descărca fișiere în acest forum
Referință subiect (Stil MLA)
"Adevaruri absolute." Mesaj online. Lun Iul 07, 2008 8:59 pm. razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro.
Vin Mar 29, 2024 12:37 pm. < http://forum.bocu.ro/viewtopic.php?t=16545 >.




Securitate forum

95543 Atacuri blocate

Powered by BOCU.ro © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community / Razvan Bocu <<< razvan@bocu.ro >>>

Uptime server: 38 zile, 13 ore, 32 minute | Încărcare medie: 0.50, 0.58, 0.58

Server uptime(last month)