Pagina se încarcă... vă rugăm așteptați!



Afișarea paginii întârzie? Clic aici
 
Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro
IT si diverse
 
 AcasăAcasă   LinkuriLinkuri   FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   AlbumAlbum   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   SudokuSudoku    Mesaje privateMesaje private   Hartă Site(pseudo)Hartă Site(pseudo)    AutentificareAutentificare 

SPIRITUL UMAN,ARE O RADACINA DIVINA?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 29, 30, 31  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Discutii pe teme sociologice
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Joi Iul 19, 2012 5:02 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Tamango-numit si regele muzicii ursaresti.A decedat dupa 4 ani de boala la pat.A fost dezbatut cazul in emisiunea lui Madalin Ionescu,pe Kanal D.A aratat inregistrari mai vechi cu acest Tamango,din vremea cind era in putere si cinta tuturor carora le dadea mana sa il asculte,la nunti si petreceri.Felul in care se lauda cu pozitia si starea sa materiala nu era de bun augur.O pareza l/a tintuit la pat si nimeni nu l/a mai vizitat,nici copiii nu i/au fost alaturi linga patul de moarte.Si nici bani de inmormintare nu aveau....
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Vin Iul 20, 2012 11:11 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Mihaela14 a scris:
Tamango-numit si regele muzicii ursaresti.A decedat dupa 4 ani de boala la pat.A fost dezbatut cazul in emisiunea lui Madalin Ionescu,pe Kanal D.A aratat inregistrari mai vechi cu acest Tamango,din vremea cind era in putere si cinta tuturor carora le dadea mana sa il asculte,la nunti si petreceri.Felul in care se lauda cu pozitia si starea sa materiala nu era de bun augur.O pareza l/a tintuit la pat si nimeni nu l/a mai vizitat,nici copiii nu i/au fost alaturi linga patul de moarte.Si nici bani de inmormintare nu aveau....


Tragice si urate astfel de destine. Sa ai iluzia ca stapanesti "lumea", ca esti seful propriului tau destin, pentru ca acesta sa iti ofere un astfel de sfarsit, este o imagine urata prin ea insasi. Nu am ascultat niciodata melodii de-ale lui. Era talentat?
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Sâm Iul 21, 2012 4:17 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu.Doar ce am ascultat emisiunea.Oricum mie nu imi plac manelele,cu atit mai putin muzica tiganeasca,ca ursareasca este tot tiganeasca.Si or avea ei talent insa e pentru ei ,nu pentru mine.Nu am nimic impotriva celorlalte etnii,atita timp cit se comporta civilizat ca romani.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Sâm Iul 21, 2012 10:46 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Sunt de acord cu tine. Si parca parca, am senzatia ca importanta care li se acorda este exagerata.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Dum Iul 22, 2012 11:36 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Mad Infumurarea este un criteriu de baza in caracterizarea acestor etnii minoritare,care de secole incearca sa iasa "in frunce".Modestia le este total straina si neavenita.Poate de aceea am punctat emisiunea respectiva,pentru ca doar Dumnezeu te inalta si te coboara,cind nu mai ti/e bine acolo sus.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Dum Iul 22, 2012 6:06 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Infumurarea, tupeul si alte trasaturi de personalitate similare. Bine, unii dintre ei sunt cat se poate de decenti, cu meserii/ocupatii corecte, nu dau in cap, nu fura. Insa si cand sunt asa cum spui tu, exceleaza in rau.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Sâm Iul 28, 2012 9:47 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Miine Dumnezeu va face dreptate.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Mie Aug 01, 2012 8:34 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Mihaela14 a scris:
Miine Dumnezeu va face dreptate.


Eu inca sper ca asa va fi cum spui tu, iar Basescu nu se va mai intoarce la Cotroceni.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Joi Aug 02, 2012 4:53 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Acum este ghiveci.Chiar nu mai inteleg nimic.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Sâm Aug 04, 2012 8:57 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Treaba sta cam asa: listele electorale permanente actuale nu au mai fost actualizate cel putin din 2001. Pe aceste liste vechi sunt 18 milioane si ceva de alegatori, insa probabil ca au mai ramas de fapt, vreo 16 milioane si ceva de alegatori. Daca listele vor fi reactualizate ca lumea, Basescu va fi demis, pentru ca referendumul este, de fapt, valid.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Dum Sep 02, 2012 5:30 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Plecind de la premiza ca omul este fiul lui Dumnezeu,toti oamenii sint egali,numai ca unii profita de oportunitatea pacatutlui,pentru evolutie paminteasca,pe cind altii,profita doar de esenta divina,si chiar daca ramin saraci material,sint deosebit de fericiti.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Dum Sep 09, 2012 5:05 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Probabil ca acestia sunt cei mai fericiti, cei care reusesc sa se desprinda intr-o oarecare masura de atasamentul fata de material si sa traiasca astfel multumiti!
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Vin Noi 02, 2012 8:55 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

BUNA DIMINEATA!REVIN DUPA O PAUZA DESTUL DE LUNGA,CARE NU MA LAUDA.ASCULT ACUM UNA DIN EMISIUNILE DRAGI MIE,"CODUL LUI ORESTE",EMISIUNE IN CARE SE DEZBATE ROLUL ARTEI IN EVOLUTIA SPIRITUALA.IN CELE DIN URMA ,DUPA CUM ANTICIPAM IN POSTARILE TRECUTE,TOTUL SE REDUCE LA DESCOPERIREA NOASTRA SI RAPORTAREA NOASTRA LA ARHITECTURA DIVINA.CUVINTUL ESTE ESENTA,CA SI CULOAREA,CA SI GINDUL,INSTRUMENTE PE CARE DE MULTE ORI LE CONSTIENTIZAM DAR NU STIM CE SA FACEM CU ELE.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Lun Noi 05, 2012 12:13 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur sa vad ca ti-ai continuat cautarile spirituale. Altfel, care iti mai este viata? Copiii ce iti mai fac?
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Mar Noi 06, 2012 11:44 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

MULTUMESC,BINE!CAUTARILE SPIRITUALE......CAM AMBIGUU SPUS,DAR TREBUIE SA INTELEGI CA SINT DEJA UN MOD DE VIETUIRE.ASA CUM ALTII AU ALES SA PLECE DIN TARA DE GREATA PREZENTULUI NATIONAL,ASA SI EU AM ALES SA NU MAI VAD PECINGINEA DIN MASA ACESTUI POPOR SI MA REFUGIEZ IN CEVA CARE MI SE PARE INTERESANT.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Discutii pe teme sociologice Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 29, 30, 31  Următoare
Pagina 30 din 31

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Nu puteți descărca fișiere în acest forum
Referință subiect (Stil MLA)
"SPIRITUL UMAN,ARE O RADACINA DIVINA?." Mesaj online. Dum Feb 28, 2010 12:35 am. razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro.
Vin Apr 19, 2024 8:21 am. < http://forum.bocu.ro/viewtopic.php?t=31966 >.




Securitate forum

100067 Atacuri blocate

Powered by BOCU.ro © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community / Razvan Bocu <<< razvan@bocu.ro >>>

Uptime server: 59 zile, 9 ore, 17 minute | Încărcare medie: 0.60, 0.63, 0.66

Server uptime(last month)