Pagina se încarcă... vă rugăm așteptați!



Afișarea paginii întârzie? Clic aici
 
Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro
IT si diverse
 
 AcasăAcasă   LinkuriLinkuri   FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   AlbumAlbum   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   SudokuSudoku    Mesaje privateMesaje private   Hartă Site(pseudo)Hartă Site(pseudo)    AutentificareAutentificare 

POO - Java
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Materiale didactice si suporturi de curs
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
grupa_7292
Novice
Novice


Vârsta: 33
Data înscrierii: 13/Oct/2010
Mesaje: 2
Cuvinte scrise: 131
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Sâm Dec 11, 2010 7:44 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua,

Grupa IAR 7292 va roaga sa amanati pana in prima saptamana de dupa vacanta tema de la laboratorul 8; in argumentele noastre, pentru a ne motiva cererea, sustinem ca am dori putin timp in plus, pentru o documentare mai avansata in ceea ce priveste partea grafica in java, in ideea realizarii unor aplicatii cat mai dezvoltate,frumoase si eficiente.
Va multumim anticipat! Smile

Cu stima,
Grupa IAR 7292
Sus
grupa_7292 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
grupa_7292
Novice
Novice


Vârsta: 33
Data înscrierii: 13/Oct/2010
Mesaje: 2
Cuvinte scrise: 131
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Sâm Dec 11, 2010 7:45 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua,
Grupa IAR 7292 va roaga sa amanati pana in prima saptamana de dupa vacanta tema de la laboratorul 8; in argumentele noastre, pentru a ne motiva cererea, sustinem ca am dori putin timp in plus, pentru o documentare mai avansata in ceea ce priveste partea grafica in java, in ideea realizarii unor aplicatii cat mai dezvoltate,frumoase si eficiente.
Va multumim anticipat!
Cu stima,
Grupa IAR 7292
Sus
grupa_7292 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Dum Dec 12, 2010 11:13 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

grupa_7292 a scris:
Buna ziua,
Grupa IAR 7292 va roaga sa amanati pana in prima saptamana de dupa vacanta tema de la laboratorul 8; in argumentele noastre, pentru a ne motiva cererea, sustinem ca am dori putin timp in plus, pentru o documentare mai avansata in ceea ce priveste partea grafica in java, in ideea realizarii unor aplicatii cat mai dezvoltate,frumoase si eficiente.
Va multumim anticipat!
Cu stima,
Grupa IAR 7292


De acord, afirmatie valabila pentru toate grupele. Daca sarbatorile de iarna, impreuna cu ale lor Colinde, Plugusoare si celelalte reprezinta pentru voi o sursa de inspiratie si de motivare, eu sunt de acord cu draga inima sa va aman. Smile Astept insa, dupa vacanta, sa vad niste aplicatii (chiar daca simulari) inchegate si bine facute, determinate de o ierarhie de clase adecvat structurata.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Mar Ian 04, 2011 5:05 pm    Titlul subiectului: POO 2010 - Laboratorul 9 Răspunde cu citat (quote)

Foaia de laborator numarul 9 si un .pdf suport sunt atasate la acest mesaj. Sunt vizibile numai pentru utilizatorii autentificati.

LE: O explicatie mai simpla a genericitatii in Java: clic aici.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
SebastianSG
Novice
Novice


Vârsta: 33
Data înscrierii: 27/Oct/2010
Mesaje: 1
Cuvinte scrise: 104
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Mar Ian 18, 2011 6:55 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua,

Datorita faptului ca am ramas cu mai multe teme in urma m-am gandit ca ar fi interesant si mai placut sa le combin intr-o aplicatie mai mare (termen relativ), astfel incat sa folosesc si programarea generica, si interfete si mostenire si polimorfism. Inainte de a le prezenta la laborator as dori sa va intreb daca este ok asa (adica daca pot primi nota la toate laboratoarele in care implementarea respectiva a fost ceruta ca tema si daca nu este prea tarziu) si cum ar trebui sa le aduc la corectat (la imprimanta, scrise pe hartie, sau direct in format virtual pe PC). Multumesc.
Sus
SebastianSG este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Mar Ian 18, 2011 7:56 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Mai bine asa cum spui tu decat deloc. Iti apreciez oricum bunavointa. Prin urmare, poti sa faci asa, o aplicatie care sa exemplifice conceptele exersate la laborator. Mi-o poti prezenta in format electronic, demonstrandu-i si functionarea. Spor! Smile
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
BrainStorming
Junior
Junior


Vârsta: 33
Data înscrierii: 13/Oct/2010
Mesaje: 5
Cuvinte scrise: 86
Sexul: Feminin
Locație: Brasov
ro.gif


MesajTrimis: Lun Ian 24, 2011 4:01 pm    Titlul subiectului: note laborator Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua!

Am vrea,daca se poate,sa ne spuneti si noua notele de la laborator.

Multumim!

_________________
"Zambeste azi,maine poate fi mai rau!"
Sus
BrainStorming este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Joi Ian 27, 2011 10:56 am    Titlul subiectului: POO 2010 - Note laborator Răspunde cu citat (quote)

Notele pot fi vazute in pdf-ul atasat. Acolo unde a fost cazul, media aritmetica a fost "ajustata", prin adaos Smile , pentru incurajare sau pentru a cuantifica cat mai corect munca fiecaruia. Succes in sesiune tuturor!
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Flavius1924
Novice
Novice


Vârsta: 34
Data înscrierii: 29/Oct/2010
Mesaje: 1
Cuvinte scrise: 2
Sexul: Masculin

ro.gif


MesajTrimis: Joi Ian 27, 2011 9:34 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Multumim,domnule profesor
    Sus
    Flavius1924 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
    razvan
    Site Admin
    Site Admin



    Data înscrierii: 16/Mar/2007
    Mesaje: 1244
    Cuvinte scrise: 74,092
    Sexul: Masculin
    Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
    ro.gif


    MesajTrimis: Sâm Noi 23, 2013 11:50 pm    Titlul subiectului: Tema suplimentara 1 Răspunde cu citat (quote)

    Descrierea primei teme suplimentare se gaseste in fisierul atasat.
    Sus
    razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
    razvan
    Site Admin
    Site Admin



    Data înscrierii: 16/Mar/2007
    Mesaje: 1244
    Cuvinte scrise: 74,092
    Sexul: Masculin
    Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
    ro.gif


    MesajTrimis: Dum Feb 28, 2016 8:11 pm    Titlul subiectului: POO - Primul curs Răspunde cu citat (quote)

    Primul curs pregatit pentru programul de studiu MI se regaseste atasat la acest mesaj. Pentru a-l descarca, este necesar sa va autentificati. De asemenea, un filmulet explicativ suplimentar poate fi urmarit aici .
    Sus
    razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
    razvan
    Site Admin
    Site Admin



    Data înscrierii: 16/Mar/2007
    Mesaje: 1244
    Cuvinte scrise: 74,092
    Sexul: Masculin
    Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
    ro.gif


    MesajTrimis: Sâm Mar 05, 2016 7:23 pm    Titlul subiectului: POO - Al doilea curs Răspunde cu citat (quote)

    Al doilea curs pregatit pentru programul de studiu MI se regaseste atasat la acest mesaj. Pentru a-l descarca, este necesar sa va autentificati.
    Sus
    razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
    razvan
    Site Admin
    Site Admin



    Data înscrierii: 16/Mar/2007
    Mesaje: 1244
    Cuvinte scrise: 74,092
    Sexul: Masculin
    Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
    ro.gif


    MesajTrimis: Dum Mar 13, 2016 11:03 am    Titlul subiectului: POO - Al treilea curs Răspunde cu citat (quote)

    Al treilea curs pregatit pentru programul de studiu MI se regaseste atasat la acest mesaj. Pentru a-l descarca, este necesar sa va autentificati.

    Notiuni introductive despre specificarea claselor in Java: aici.
    Sus
    razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
    razvan
    Site Admin
    Site Admin



    Data înscrierii: 16/Mar/2007
    Mesaje: 1244
    Cuvinte scrise: 74,092
    Sexul: Masculin
    Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
    ro.gif


    MesajTrimis: Sâm Mar 19, 2016 6:16 pm    Titlul subiectului: Tratarea exceptiilor in Java Răspunde cu citat (quote)

    Tratarea structurata a exceptiilor, perspectiva Java, este prezentata in fisierul atasat.

    Resursa didactica suplimentara - urmareste filmul aici.
    Sus
    razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
    razvan
    Site Admin
    Site Admin



    Data înscrierii: 16/Mar/2007
    Mesaje: 1244
    Cuvinte scrise: 74,092
    Sexul: Masculin
    Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
    ro.gif


    MesajTrimis: Sâm Mar 26, 2016 8:12 pm    Titlul subiectului: Clase si interfete Răspunde cu citat (quote)

    Acest curs isi propune sa aprofundeze prezentarea urmatoarelor concepte esentiale in programarea orientata inspre obiecte: clase, interfete, mostenire si polimorfism. De asemenea, sunt introduse trei mecanisme importante pentru cei care modeleaza si implementeaza sistemele software: asocierea, realizarea, dependenta.

    Resursa didactica suplimentara - urmareste filmul aici.
    Sus
    razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
    Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
    Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Materiale didactice si suporturi de curs Ora este GMT + 2 ore
    Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
    Pagina 2 din 3

     
    Mergi direct la:  
    Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
    Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
    Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
    Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
    Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
    Nu puteți atașa fișiere în acest forum
    Nu puteți descărca fișiere în acest forum
    Referință subiect (Stil MLA)
    "POO - Java." Mesaj online. Mar Oct 12, 2010 6:03 pm. razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro.
    Joi Mar 28, 2024 10:56 am. < http://forum.bocu.ro/viewtopic.php?t=41449 >.




    Securitate forum

    95313 Atacuri blocate

    Powered by BOCU.ro © 2001, 2005 phpBB Group
    Varianta în limba română: Romanian phpBB online community / Razvan Bocu <<< razvan@bocu.ro >>>

    Uptime server: 37 zile, 11 ore, 52 minute | Încărcare medie: 1.20, 0.82, 0.61

    Server uptime(last month)