Pagina se încarcă... vă rugăm așteptați!



Afișarea paginii întârzie? Clic aici
 
Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro
IT si diverse
 
 AcasăAcasă   LinkuriLinkuri   FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   AlbumAlbum   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   SudokuSudoku    Mesaje privateMesaje private   Hartă Site(pseudo)Hartă Site(pseudo)    AutentificareAutentificare 

FORUM.BOCU.RO pe WAP/GPRS

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Noutati
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Vin Aug 10, 2007 6:05 pm    Titlul subiectului: FORUM.BOCU.RO pe WAP/GPRS Răspunde cu citat (quote)

Incepand de astazi, forumul nostru poate fi accesat si prin intermediul unei variante optimizate pentru WAP si GPRS, la adresa http://forum.bocu.ro/wap/ . Datorita naturii specifice a navigarii pe Internet cu ajutorul unui telefon mobil, varianta optimizata pentru WAP/GPRS a forumului ofera doar un subset al functionalitatilor oferite de varianta HTML. Totusi, sunt asigurate in conditii excelente functiile de baza ale unui forum, cum ar fi: inregistrarea unor noi utilizatori, citirea si postarea unor noi mesaje samd. Bineinteles, veti accesa acest link doar daca veti dori sa navigati pe forum de la telefonul vostru mobil, in nici un caz cand lucrati folosindu-va calculatorul personal. Nu am investit prea mult timp in testarea acestei variante, nu cred ca vor aparea probleme, dar daca totusi va veti lovi de vreuna, va rog sa mi-o (mi le Smile )semnalati in acest topic sau la adresa de mail cunoscuta, adica razvan@bocu.ro. Navigare mobila placuta! Wink
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Vin Aug 10, 2007 10:06 pm    Titlul subiectului: Problema remediata Răspunde cu citat (quote)

Am descoperit existenta unei mici probleme generata de folosirea in comun a unei tabele din baza de date de catre situl HTML si cel compatibil WAP. Problema se referea la faptul ca statisticile din sectiunea Cine este conectat a forumului principal erau alterate de modificarile statisticilor referitoare la sesiuni ale forumului compatibil WAP. Am remediat problema adaugand o noua tabela in baza de date special gandita pentru gestiunea sesiunilor forumului compatibil WAP. Sunt constient ca pentru unii forumisti am vorbit acum in chineza Razz , nu va faceti probleme, puteti sa faceti abstractie de acest mesaj, eu mi-am facut datoria de admin si v-am anuntat, iar pentru cunoscatori ar putea fi un mesaj folositor. Wink Daca doriti detalii va rog sa imi spuneti, problema pe care am rezolvat-o este una destul de interesanta.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Noutati Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Nu puteți descărca fișiere în acest forum
Referință subiect (Stil MLA)
"FORUM.BOCU.RO pe WAP/GPRS." Mesaj online. Vin Aug 10, 2007 6:05 pm. razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro.
Vin Mar 29, 2024 1:12 am. < http://forum.bocu.ro/viewtopic.php?t=944 >.




Securitate forum

95427 Atacuri blocate

Powered by BOCU.ro © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community / Razvan Bocu <<< razvan@bocu.ro >>>

Uptime server: 38 zile, 2 ore, 08 minute | Încărcare medie: 0.44, 0.56, 0.63

Server uptime(last month)