Pagina se încarcă... vă rugăm așteptați!



Afișarea paginii întârzie? Clic aici
 
Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro
IT si diverse
 
 AcasăAcasă   LinkuriLinkuri   FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   AlbumAlbum   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   SudokuSudoku    Mesaje privateMesaje private   Hartă Site(pseudo)Hartă Site(pseudo)    AutentificareAutentificare 

Spune/i tatei,el sa/ti faca,pentru ca eu mi/am facut norma!

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Divertisment
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Mar Iun 01, 2010 4:37 pm    Titlul subiectului: Spune/i tatei,el sa/ti faca,pentru ca eu mi/am facut norma! Răspunde cu citat (quote)

Intr/o zi fetita mea suspina si a venit intins la mine:
-Mami,sa imi faci si mie o surioara mai mica!eu,am contracarat:
-Spune/i tatei sa iti faca,pentru ca eu am nascut doi copii,si mi/am facut norma!
Mi/am vazut de treaba iar cind am vazut ca vine si imi cere voie sa/i telefoneze tatalui,am zimbit,dar am si prevenit/o sa nu isi faca prea multe sperante.
-Tati,pina cind iti gasesti servici sa imi faci si mie macar o surioara mai mica .Mami a zis ca ea nu mai face ,iar neni nu s/a insurat inca.Tu si asa nu ai ce face,asa ca te rog mult sa imi faci o surioara!
Dupa o zi ,cind a venit taica/sau,ea se uita in sacosa:
-Tu nici nu te/ai apucat de treaba!Trebuia sa vii cu un bebe infasat ,deja!
-Pai inseamna ca fructele care ti le/am adus le voi da bebelusului!
-Nu,el poate sa manince si tocanita.Mie mi/a zis doctorul ca de aceea ma doare burtica:pentru ca am mincat tocanita in loc de fructe!
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Mie Iun 02, 2010 11:19 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Hahaha Very Happy, Doamne, pai asta e cel mai bun umor. Remarcabil, oricat de inteligent ar fi, unui om "in toata firea" nu i-ar trece prin cap asemenea idei. Bravo, pacat ca nu mai este emisiunea aceea a lui Virgil Iantu, Copiii spun lucruri traznite (sau mai este?), ai putea sa o duci acolo. Smile
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Mie Iun 02, 2010 10:15 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Smile Nu,cred ca nu trebuie sa le dam copiilor emotii si sperante false.Ei trebuie sa creasca normal[daca se poate spune asa in secolul vitezei],nu trebuie expusi unei vieti nocive[aceea de vedeta nu maturizeaza frumos pe nimeni,crede/ma,eu o stiu,fiindca atunci eram prea ocupata cu activitati artistice,trebuie sa imi termin studiile in a doua jumatate a vietii] Rolling Eyes Crying or Very sad
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Joi Iun 03, 2010 11:34 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

In principiu, ai dreptate. Totusi, daca s-ar ivi, ocazional, o asemenea oportunitate, nu cred ca ar fi un capat de lume daca ar participa copilul la o astfel de emisiune. La urma urmei, pentru el/ea, nu cred ca ar fi o mare diferenta intre o emisiune ca aceasta si o serbare la gradinita.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Joi Iun 03, 2010 12:19 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Razz Pentru a pregati copilul trebuie sa ii explici in ce il implici,iar asta nu se poate face decit spunindu/i adevarul....iar cum ei,micutii au o imaginatie bogata....se si vad dive.....Da,am fost sfatuita sa merg cu ea la astfel de emisiune,inca de pe cind era,dar mie imi place sa se dezvolte armonios pe toate planurile,si consider ca e bine ca atractia artistica sa fie doar un mod de a/si petrece timpul liber.Pe vremea mea,m/am trezit in tavalugul concursurilor"Cintarea Romaniei",implicata si cu piese de teatru,si montaje de poezie si recitatoare si dansuri,incit ajungeam sa dau doar tezele si olimpiadele.Totusi as minti daca as zice ca nu m/ar incinta ideea!Eu nu puteam spune nu si ma suprasolicitam,iar parintii considerau ca poate aceasta era vocatia mea-dar vocatia...era ca voiam tot mai multe experiente si consideram ca asa trebuie sa fie viata mea.Ma simteam bine si magulita cind eram felicitata,dar nu imi aduc aminte sa ma mai fi jucat intre 8 si 16 ani.Copilaria este minunata si merita traita!Mi/o traiesc acum pe apucate,cind ma joc cu copiii.Dar ma intreb:unde este copilaria mea?
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Vin Iun 04, 2010 11:59 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Asta a fost copilaria ta, mai departe de maidane si poienite si celelalte. Smile Da, copilaria este bine sa fie traita, pe cat posibil, asa cum se cuvine.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Divertisment Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Nu puteți descărca fișiere în acest forum
Referință subiect (Stil MLA)
"Spune/i tatei,el sa/ti faca,pentru ca eu mi/am facut norma!." Mesaj online. Mar Iun 01, 2010 4:37 pm. razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro.
Vin Mar 29, 2024 2:07 am. < http://forum.bocu.ro/viewtopic.php?t=35256 >.




Securitate forum

95436 Atacuri blocate

Powered by BOCU.ro © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community / Razvan Bocu <<< razvan@bocu.ro >>>

Uptime server: 38 zile, 3 ore, 03 minute | Încărcare medie: 0.48, 0.48, 0.55

Server uptime(last month)