Pagina se încarcă... vă rugăm așteptați!



Afișarea paginii întârzie? Clic aici
 
Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro
IT si diverse
 
 AcasăAcasă   LinkuriLinkuri   FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   AlbumAlbum   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   SudokuSudoku    Mesaje privateMesaje private   Hartă Site(pseudo)Hartă Site(pseudo)    AutentificareAutentificare 

Alegeri SUA Marea confruntare: Barack Obama vs Mitt Romney.

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Ultimele noutati in timp real
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
news_agent
Bot
Bot


Vârsta: 18
Data înscrierii: 16/Iun/2007
Mesaje: 75182
Cuvinte scrise: 63,852
Sexul: Nespecificat
Locație: forum.bocu.ro
ro.gif


MesajTrimis: Joi Oct 04, 2012 5:00 am    Titlul subiectului: Alegeri SUA Marea confruntare: Barack Obama vs Mitt Romney. Răspunde cu citat (quote)

Barack Obama si Mitt Romney se infrunta in prima dintre cele trei dezbateri prezidentiale la Denver, in Colorado (vest), un test de personalitate de inalt risc sustinut in fata a zeci de milioane de americani.<strong> </strong>Prioritate nationala, economia si somajul vor ocupa marea parte a confruntarii de 90 de minute.<strong> HotNews.ro va tine la curent cu principalele declaratii ale celor doi opozanti.<br></strong><strong>UPDATE 5:10</strong> Economia americana a suferit un exces de reglemntare sub presedintia lui Barack Obama sustine Mitt Romney: "Pentru unele legi adoptate in timpul mandatului presedintelui, am vazut ca reglementarea a fost excesiva si economia a avut de suferit".<strong><br>UPDATE 5:00</strong> Barack Obama: "Daca aveti o abordare dezechilibrata asta inseamna ca ai taiat cu un topor investitiile noastre din scoli si educatie". "Concret acest lucru inseamna o reducere de 30% a programului pentru persoanele varstince din aziluri, pentru copii cu dizabilitati, iar acest lucru nu este o strategie corecta".<strong><br>UPDATE 4:45</strong> "Aproape tot ce a spus despre planul meu fiscal este gresit", a continuat declaratiile Romney, care a respins in mod repetat ideea unei rectificari bugetare de 5.000 de miliarde de dolari asa cum sustine candidatul sau democrat.<strong><br>UPDATE 4:30 </strong>Economia americana a urmat o traictorie "nereusita" sub presedintia lui Barack Obama, a acuzat Mitt Romney: "Sunt ingrijorat de faptul ca drumul pe care l-am luat nu este unul reusit. Presedintele are o viziune foarte asemanatoare cu cea prezentata acum patru ani si anume un guvern mai mare, cu mai multe cheltuieli, cu mai multe impozite, cu mai multe reguli", scrie AFP.

Mai mult...

_________________
forum.bocu.ro AIS (Automated Info System)
Sus
news_agent este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Ultimele noutati in timp real Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Nu puteți descărca fișiere în acest forum
Referință subiect (Stil MLA)
"Alegeri SUA Marea confruntare: Barack Obama vs Mitt Romney.." Mesaj online. Joi Oct 04, 2012 5:00 am. razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro.
Vin Mar 29, 2024 1:20 am. < http://forum.bocu.ro/viewtopic.php?t=71166 >.




Securitate forum

95427 Atacuri blocate

Powered by BOCU.ro © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community / Razvan Bocu <<< razvan@bocu.ro >>>

Uptime server: 38 zile, 2 ore, 16 minute | Încărcare medie: 0.56, 0.54, 0.58

Server uptime(last month)