Pagina se încarcă... vă rugăm așteptați!



Afișarea paginii întârzie? Clic aici
 
Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro
IT si diverse
 
 AcasăAcasă   LinkuriLinkuri   FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   AlbumAlbum   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   SudokuSudoku    Mesaje privateMesaje private   Hartă Site(pseudo)Hartă Site(pseudo)    AutentificareAutentificare 

Despre Viata In Cuplu, Despre Societate Si Viitorul Acesteia
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Discutii pe teme sociologice
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Vin Sep 23, 2011 8:23 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Mihaela14 a scris:
Buna!Am incercat si aseara sa intru putin,dar nu ma inteleg prea bine cu noile programe instalate.De la inceputul verii am reusit sa dau restantele,acum a ramas doar examenul de licenta din februarie.Lucrez in continuare la patiserie si .....e bine.


Bine-ai revenit! Smile Applause Ma bucur sa citesc noutati din partea ta. Sunt incantat sa vad ca esti pe drumul cel bun, va fi bine si la licenta in februarie, cu siguranta. Este bine si ca ai reusit sa te stabilizezi cu locul de munca. Copiii ce iti mai fac, sunt toate bune cu sotul tau?
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Joi Oct 13, 2011 8:13 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Buna dimineata!Nu mai am timp pentru calculator,acum sunt impartita intre servici,scoala[fetita mea este clasa intii],si treburi casnice.Copiii sunt OK!Baiatul ultimul an,la liceu,iar fetita,primul an de gimnaziu.Sotul lucreaza si el,in prefabricate pentru constructii,si are grija de fata,cind eu sunt la servici iar el termina programul de lucru.
Patiseria nu este chiar ceea ce imi place mie sa fac,insa din lipsa de altceva,imi dau toata silinta.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Joi Oct 13, 2011 5:23 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Mihaela14 a scris:
Buna dimineata!Nu mai am timp pentru calculator,acum sunt impartita intre servici,scoala[fetita mea este clasa intii],si treburi casnice.Copiii sunt OK!Baiatul ultimul an,la liceu,iar fetita,primul an de gimnaziu.Sotul lucreaza si el,in prefabricate pentru constructii,si are grija de fata,cind eu sunt la servici iar el termina programul de lucru.
Patiseria nu este chiar ceea ce imi place mie sa fac,insa din lipsa de altceva,imi dau toata silinta.


Ma bucur foarte mult sa aud ca situatia s-a normalizat, inclusiv in ceea ce il priveste pe sotul tau. Este mare lucru! Ii doresc fetitei tale mult succes, iar baiatului tau putere si un pic de noroc, astfel incat sa termine liceul asa cum va doriti! Cu sanatate si incredere sunt convins ca le vei duce pe toate la capat asa cum se cuvine! Sa ma tii la curent cu toate. Smile
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Joi Oct 13, 2011 8:30 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Immmmmm.....Este prea mult spus!Sotul sta in continuare cu maica/sa ,iar eu cu copiii.Situatie mai fericita nu exista.Pina nu a cules via era un om ,acum este altceva,care in faza incipienta se ascunde,minte si isi vede mai departe de viciul lui.El asteapta sa ma intorc la el,eu astept sa se lase de viciul sau.Bine a zis cine a zis ca viata e o continua asteptare!
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Vin Oct 14, 2011 8:22 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Ah, inteleg. Cu viciul acesta este, intr-adevar, o problema. Sper insa, din toata inima, ca se va ameliora in mod continuu. Sa fii increzatoare! Tot este bine ca are un loc de munca stabil.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Sâm Oct 22, 2011 6:48 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Alcoolul nu este cea mai fericita optiune!De orice narav poti scapa mai usor,numai de alcool si drog ,nu!Am o colega,care nu ma crede ca este de preferat un afemeiat decit un alcoolic.Bine,numai atunci cind ai de ales....Dar mai bine alegi ......poteca....
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Dum Oct 23, 2011 6:05 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Mihaela14 a scris:
Alcoolul nu este cea mai fericita optiune!De orice narav poti scapa mai usor,numai de alcool si drog ,nu!Am o colega,care nu ma crede ca este de preferat un afemeiat decit un alcoolic.Bine,numai atunci cind ai de ales....Dar mai bine alegi ......poteca....


Adica sa pleci de langa individul respectiv, asta intelegi prin poteca? Cred totusi, in continuare, ca problema "alcoolica" a sotului tau se poate ameliora, cu vointa din partea lui si cu un pic de tact din partea membrilor familiei.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Lun Oct 24, 2011 6:37 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Din pacate ,te contrazic.Ti/am mai scris ca m/am documentat profund si mult timp nu am acceptat adevarul,asta insemnind un esec,care pe mine ma infurie[doar sunt berbec],insa,acum dupa 6 ani de cind m/am resemnat,stiu ca alcoolismul este boala care recidiveaza foarte repede,chiar si de la otet.Simturile [mirosul,gustul]lucreaza impotriva constientului,dezvoltind dependenta la tot pasul.Cind pacientul este convins ca pericolul a trecut si o picatura este inofensiva,atunci este pactul cu diavolul:se declanseaza calvarul.Din pacate aceasta dependenta,slabiciune vine din gene stravechi,pacientul fiind doar urmasul unei noi rase,el purtindu/se foarte familial cu alcoolul,chiar daca pina la 20 ani nu a gustat nici strop.Familia inceteaza a mai sustine acest pact cu diavolul,si se retrage,....pina la urma nu putem fi la infinit in lupta cu morile de vint.....
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Mar Oct 25, 2011 7:05 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Probabil ca exista multa dreptate in ceea ce spui, insa aceasta nu inseamna ca trebuie sa disperi. Trebuie sa speri la mai bine, chiar daca acest bine se realizeaza cu pasi mici, chiar daca uneori ai senzatia ca tot ce castigi se pierde intr-o zi!
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Mar Noi 01, 2011 11:13 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Rolling Eyes Nu disper defel.Poate doar am acceptat o infringere,si am capitulat,satula de a mai lupta cu puterile intunericului.Familia mea se rezuma la copii,acum cind mama nu mai este,dar am incetat sa pun pe prim plan problemele celor care au nevoie de altcineva sa le rezolve.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Mar Noi 01, 2011 2:42 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Este bine ca te concentrezi in directia asigurarii celor mai bune conditii pentru copiii tai. Nici nu mai merita sa te agiti pentru altceva. In rest, prin atitudine pozitiva si echilibrata, incearca sa mentii situatia intr-o stare cat mai buna cu putinta, fara a te simti afectata de eventualele esecuri.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Mar Noi 01, 2011 8:58 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Sunt berbec! Chiar daca mai am si rezultate neasteptate,si nu tocmai placute,pindesc momentul sa o iau de la capat.Si pot sa ma laud cu o perseverenta super.Dar dupa zodiacul chinezesc,cum suntem ciini,pastram conservatorismul,dam o raita curtii si in rest stam cu urechile ciulite.In tot acest timp asiguram strictul necesar caminului.Vezi,de aceea am timp sa stau cu mine de vorba ,pentru ca nu mai visez de cind eram domnisoara....
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Mar Noi 01, 2011 9:24 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Daa, berbecii au trasaturile lor inconfundabile, din proprie experienta iti dau dreptate. Very Happy
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Mie Noi 02, 2011 9:37 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Laughing Wink Stiu,de aceea am si subliniat.....caracteristicile acestora.Si dupa zodiacul chinezesc,am impresia ca intuiesc ce vrei sa spui....Si daca am fi discutat,cred ca as fi intuit la fel.Diferenta este mai multa cultura la tine si experienta la mine.....
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Sâm Noi 05, 2011 9:01 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Cred ca ai dreptate...si nu este prima oara cand imi place cum pui tu problemele.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Discutii pe teme sociologice Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33  Următoare
Pagina 31 din 33

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Nu puteți descărca fișiere în acest forum
Referință subiect (Stil MLA)
"Despre Viata In Cuplu, Despre Societate Si Viitorul Acesteia." Mesaj online. Lun Mai 28, 2007 5:49 pm. razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro.
Vin Mar 29, 2024 11:27 am. < http://forum.bocu.ro/viewtopic.php?t=112 >.




Securitate forum

95533 Atacuri blocate

Powered by BOCU.ro © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community / Razvan Bocu <<< razvan@bocu.ro >>>

Uptime server: 38 zile, 12 ore, 22 minute | Încărcare medie: 0.56, 0.66, 0.60

Server uptime(last month)