Pagina se încarcă... vă rugăm așteptați!



Afișarea paginii întârzie? Clic aici
 
Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro
IT si diverse
 
 AcasăAcasă   LinkuriLinkuri   FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   AlbumAlbum   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   SudokuSudoku    Mesaje privateMesaje private   Hartă Site(pseudo)Hartă Site(pseudo)    AutentificareAutentificare 

Despre Viata In Cuplu, Despre Societate Si Viitorul Acesteia
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Discutii pe teme sociologice
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Mie Noi 23, 2011 11:51 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Cind te/am primit,papusa fina....
Cu cirlionti,privire lina,
Te/am angajat cu linistea ,
Si pacea
Mea.



Tu ai vegheat pina/au ajuns
Toti casierii la refuz.
Si mi/ai oprit doar inima
De fapt ,ai aruncat tirziu
ce am iubit ,
ce/am vrut sa fiu




Dar dupa timp ,ai revenit
Ca banul ce se vrea pierit
Si mi/ai pus mina peste cot
sa te primesc Asa socot...

Dar ...nu mai pot.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Mie Noi 23, 2011 11:54 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Eh? Wink
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Dum Noi 27, 2011 12:00 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Este inspirata din propriile tale trairi poezia?
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Lun Noi 28, 2011 10:21 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Razz Este normal ca poetul sa isi transpuna in versuri propriile trairi,doar asa se naste poezia....Eu merg pina a numi acest fapt ordonarea sentimentelor in iuresul de trairi.Ca si Eminescu,poezia este iodul care curata o rana sufleteasca si ajuta la cicatrizare,sau mai bine spus ea,insasi poezia cicatrizeaza.Sa spunem ca poezia este coaja care acopera rana,o protejeaza de microbi....fortifica tesutul sa devina puternic si cu o imunitate mai crescuta. Very Happy
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Lun Noi 28, 2011 10:28 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

In poezia de mai sus,papusa este iubirea ce se naste,frumoasa,dar cere mult mai mult decit este dispusa sa ofere.Ca o femeie usoara,iubirea pretinde tot,considerind ca i se cuvine,doar pentru ca exista.Iubirea este fada,vulgara,iresponsabila.Omul trebuie sa o imbunatateasca cu toate celelalte sentimente nobile,ca ea sa poata deveni oxigenul trairilor de mai apoi.Astfel,omul trebuie sa cultive iubirea cu generozitate,devotament,loialitate,bunatate,si mai presus de toate cu vointa de a trai frumos si mult,oferind pentru placerea sa.
Iubirea este un sentiment ce arde,sau se arde.Ea presupune totul unitar al sentimentelor care o cultiva.Si asa cum focul distruge daca nu este controlat si stapinit de rationament,asa si iubirea poate ruina sufletele care sunt slabe,sau doar nu mai vor sa lupte.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Mie Noi 30, 2011 8:48 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Dai dovada de o sensibilitate si de o profunzime demne de un adevarat poet. Ar fi tare bine daca ai putea sa iti urmezi cumva aceasta pasiune pentru care esti, evident, inzestrata. Ce iti mai fac copiii, familia in general?
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Mie Noi 30, 2011 10:18 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Smile Multumesc,bine.Familia mea a ramas la stadiul de eu- [mama],doi copii,....si un catel.Restul ma intereseaza prea putin.Serviciul a devenit acaparator,dominant chiar.Asa ca incerc sa fac fata celor doua roluri,si sa o fac cit mai bine.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Vin Dec 02, 2011 10:28 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Eee, de catel nu stiam, nu mi-ai povestit nimic pana acum. Il aveti de mult timp, care este povestea lui? Smile
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Dum Dec 04, 2011 8:40 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Laughing Este Maya,o corcitura,setter cu Question ,seamana cu ogarul,este patata,negru cu alb si gri.Nu ma pricep la rase,e posibil sa fie de rasa pura,dar pentru mine nu conteaza.Mi-a adus-o fiul meu,anul trecut ,in ianuarie,dupa moartea mamei si mi s-a parut ca aduce la privire,la ochi cu mama,drept urmare,am pastrat-o.Eu nu mingai ciinii,nu o apropii prea mult,dar o hranesc,si o cert cind greseste[imi roade papucii,sau face mizerie].Acum nu mai face rele.Pina la sfirsitul lunii februarie nu stia sa latre,iar cind am auzit-o prima data ,mi s-a facut parul maciuca,de frica.Acum o iubesc,in felul meu.Copiii sunt topiti dupa ea,iar ea se joaca cu ei si e foarte cuminte si ascultatoare.Ma intelege,si imi vorbeste cum se pricepe ea mai bine.Are cite un ton de latrat specific pentru copiii mei,pentru copiii de pe stada,alt ton,pentru postas,altul,si asa mai departe.... Laughing
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Mie Dec 07, 2011 9:52 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Foarte bine ati facut ca ati adoptat catelusa. Este un sentiment ciudat si interesant totodata sa vezi cum unele animalute sunt capabile de manifestari mai sincere si mai frumoase decat multi dintre semenii nostri. Iar tie iti va folosi prezenta ei, dupa greutatile prin care ai trecut.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Dum Iul 22, 2012 11:43 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Cum iti spuneam,despre familia mea,acum cind fata este mare ,ea ne manipuleaza sa petrecem timp impreuna cu ea.Eu fac doar ce consider ca o face pe ea fericita,fara sa ma impovarez eu.Asta pentru ca partenerul in unele relatii in loc sa sprijine persoana de linga el,se sprijina PE persoana de linga el.Ori,este foarte dificil sa fii folosit ca arac.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Dum Iul 22, 2012 5:57 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Da, si trebuie sa fii foarte flexibil in asemenea situatii de viata, cand ai un asemenea partener, nu? Smile
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Dum Iul 22, 2012 9:23 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Wink Mda,cine pune un arac flexibil.....Oricum sunt mult mai indiferenta si nu mai stau la discutii,cind lungeste vorba.El se retrage in cochilie de obicei,dar cind nu,contracarez,cit pot de ...elegant.Eu stiu ca cea mai mare durere a unui copil normal este cearta parintilor.Sotul meu a facut greseala sa ii spuna Denisei ca regreta ca s/a casatorit cu mine.Fata mi/a spus ca in viata ei nu a fost atit de jignita,luind afrontul in mod direct personal.Eu i/am explicat a mia oara ca tatal ei are probleme ,nu ea si deci sa nu se simta vinovata.Si bineinteles ca mi/a zis iar o perla:ca niciodata nu l/a crezut la fel de destept ca mine,dar nici atit de grosolan.Am ris,bineinteles,mai ales ca discutia era serioasa,iar acest raspuns chiar nu era de asteptat.Apoi i/am explicat ca e mai bine sa discute cu mine orice problema,indiferent daca e a ei sau a altcuiva,pentru ca intotdeauna exista explicatii.Lucrurile care nu i le poti explica unui copil incep sa teasa o jena sau o rana.Totusi cind ea mi/a zis ca ea il iubeste chiar si asa ,eu i/am zis ca nu trebuie judecat ,in primul rind,fiind parintele ei si al doilea rind pentru ca nici un om nu este perfect.Nu putem schimba oamenii sau lumea,si deci trebuie sa acceptam situatiile ca atare.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Joi Iul 26, 2012 10:58 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Foarte simpatica fetita ta! Smile Si foarte precoce pentru varsta ei. Faci bine ca o inveti sa isi respecte tatal si in aceste conditii. Oamenii, mai ales la varsta lui, nu prea mai pot fi schimbati, ai dreptate. Insa aceasta nu inseamna ca nu este bine sa incerci, din cand in cand, sa ii explici, frumos, cand greseste, de ce greseste si cum ar fi bine sa se comporte, dupa parerea ta.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Sâm Iul 28, 2012 9:45 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

NU mai pot!Nu mai vreau,si dezamagirile au fost muuuuulte.Am si eu nervii mei,viata mea,dar cea mai draga:LINISTEA MEA!Este bine sa ajuti,dar ce te faci cu cine nu vrea sa fie ajutat?Viata mea reprezinta copiii,iar ceea ce m/ar fi putut face fericita a intrat deja in nonsens.Am sperat din adolescenta sa fiu iubita,dar acum este prea tirziu.Nu mai pot imparti viata cu altcineva.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Discutii pe teme sociologice Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Următoare
Pagina 32 din 33

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Nu puteți descărca fișiere în acest forum
Referință subiect (Stil MLA)
"Despre Viata In Cuplu, Despre Societate Si Viitorul Acesteia." Mesaj online. Lun Mai 28, 2007 5:49 pm. razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro.
Joi Mar 28, 2024 10:58 am. < http://forum.bocu.ro/viewtopic.php?t=112 >.




Securitate forum

95314 Atacuri blocate

Powered by BOCU.ro © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community / Razvan Bocu <<< razvan@bocu.ro >>>

Uptime server: 37 zile, 11 ore, 54 minute | Încărcare medie: 0.44, 0.65, 0.58

Server uptime(last month)