Pagina se încarcă... vă rugăm așteptați!



Afișarea paginii întârzie? Clic aici
 
Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro
IT si diverse
 
 AcasăAcasă   LinkuriLinkuri   FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   AlbumAlbum   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   SudokuSudoku    Mesaje privateMesaje private   Hartă Site(pseudo)Hartă Site(pseudo)    AutentificareAutentificare 

SPIRITUL UMAN,ARE O RADACINA DIVINA?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 29, 30, 31  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Discutii pe teme sociologice
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Lun Mar 22, 2010 9:32 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Chiar daca subiectul INVIERII a fost atins in alt topic ,oricum aveam de gind sa vorbesc despre acest subiect care mie personal imi "lumineaza"tot sufletul odata cu primele raze de primavara statornica.Exista pe net o filmare a invierii cu episoade din trei ani diferiti.Dar,sa nu ramii dezamagit!SFINTUL MORMINT reprezinta azi un complex bisericesc,dupa cum ai scris si tu,dar,MORMINTUL este incuiat cu lacate,si deschis doar o data pe an,pentru a primi lumina....uneori se asteapta ore in sir,chiar si zile...aprinderea luminii,si se mai zice ca daca la rugaciunile pentru lumina,iau parte si arabi,lumina va veni mai curind.Eu personal,as astepta lumina -flacara,dar mai mult imi doresc lumina-suflet,pentru ca adevaratii crestini,care postesc si se roaga pentru pogorirea SFINTULUI DUH[flacara]vor cunoaste o pace launtrica,deosebita,si vor avea revelatia cunoasterii,mult avansata decit inaintea pogoririi Sfintului Duh.
Ca in esenta,tot evenimentul este asteptarea aprinderii focului,fara nici o sursa de foc! De aceea este si sigilat mormintul in restul anului. Exclamation
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Mar Mar 23, 2010 11:49 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Sigur ca lumina din suflet este cea mai importanta, mai importanta chiar si decat cea de la Sfantul Mormant. Pentru ca, ce ii foloseste unui om ca merge acolo si asista pe viu la acel eveniment, daca sufletul lui este intunecat si chinuit de tot felul de patimi, care mai de care mai degradanta? Eh? Think Sigur, sufletul unora ar putea fi luminat prin prezenta lor acolo. Ce se intampla insa cu cei in cazul carora nici Sfantul Mormant si nici nimic altceva din sfera lumescului nu are efect?
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Mie Mar 24, 2010 7:50 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Minuni se petrec si in zilele noastre!Eu cred,si vad in fiecare zi miracole!Sa ne rugam si sa asteptam!Tot ce mai putem face pentru omenire este sa ne rugam,si sa propovaduim lucrarea Domnului,este singura sansa! Eh?
Nu e hazliu?!Ne incurajam reciproc! Smile
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Joi Mar 25, 2010 2:10 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Mihaela14 a scris:
Minuni se petrec si in zilele noastre!Eu cred,si vad in fiecare zi miracole!Sa ne rugam si sa asteptam!Tot ce mai putem face pentru omenire este sa ne rugam,si sa propovaduim lucrarea Domnului,este singura sansa! Eh?
Nu e hazliu?!Ne incurajam reciproc! Smile


Nu stiu daca e hazliu, insa firesc este. Wink Insasi existenta fiecarui individ ar trebui sa fie, pentru el insusi, o extraordinara minune. Sufletele oamenilor de astazi, insa, devin tot mai insensibile la aceste mari si simple adevaruri. Rolling Eyes
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Joi Mar 25, 2010 8:53 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

In predica de dupa Liturghie, parintele ne-a spus ca Bunavestirea este si o zi a mamelor crestine, a femeilor crestine, de fapt adevarata zi a femeilor crestine, nu 8 martie. Exclamation Smile
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Vin Mar 26, 2010 12:18 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

BUNA VESTIRE este sarbatoarea tuturor celor ce din voia divina se hotarasc sa dea nastere de fii,si sa ii creasca ,sa/i educe,apoi sa privegheze asupra lor cind acestia la rindu/le isi fac datoria!De aceea spuneam ca este o misiune sublima,si e pacatul lor, celor ce/si <permit>sa piarda miracolul!Abia cind ai copilul tau stii de ce te/ai nascut!Iar sentimentul este unic!
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Sâm Mar 27, 2010 12:16 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Mihaela14 a scris:
BUNA VESTIRE este sarbatoarea tuturor celor ce din voia divina se hotarasc sa dea nastere de fii,si sa ii creasca ,sa/i educe,apoi sa privegheze asupra lor cind acestia la rindu/le isi fac datoria!De aceea spuneam ca este o misiune sublima,si e pacatul lor, celor ce/si <permit>sa piarda miracolul!Abia cind ai copilul tau stii de ce te/ai nascut!Iar sentimentul este unic!


Nu am, deocamdata, copii, insa cred ca ceea ce spui este plin de adevar. Si e si frumos spus. Smile
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Sâm Mar 27, 2010 9:01 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

DA!Este sentimentul ca stii ce trebuie sa faci,ca stii cine esti ! Odata cu noua responsibilitate ai si o noua identitate <tatal lui....>!Dupa ce a murit tatal meu,am trait in spiritul de:"ce ar zice tata sa fac?"sau "nu pot face asta pentru ca l/as supara pe tata!"Si putin dupa,cind fiiul meu a ajuns la virsta intrebarilor,am ajuns la formulele:"fac asta sau asta pentru copilul meu "sau "nu fac asta sau asta ca i/ar dauna fiului meu,sau i/ar strica reputatia!"
Dar,cind vei simti sufletelul care se formeaza prin tine ca om ca te imita,sa iti traiesti bucuria din plin!
Dar,nu/i o graba! Ajuns in formula aceasta,nu vei scapa de ea pina la moarte! Laughing
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Sâm Mar 27, 2010 9:07 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Am ramas cu sentimentalismul zilei,crede/ma,nu voiam sa fiu atit de personala!Dar e dificil pentru cineva atit de jovial! Scuze!
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Sâm Mar 27, 2010 10:24 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Pe langa toate aceste conceptii educationale foarte sanatoase, as mai adauga si ca parintele trebuie sa gaseasca formula optima care sa ii asigure copilului dezvoltarea optima in aceasta lume care ofera prea multe tentatii negative. Nici prea din scurt nu ar trebui sa fie tinuti, ei copiii, insa nici o libertate fara limite si fara sfaturi nu este recomandabila.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Dum Mar 28, 2010 2:32 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Astazi este SARBATOAREA FLORIILOR,sau INTRAREA IN IERUSALIM!Acum aproape 2000 de ani cetatea sfinta a primit binecuvintarea divina de a primi in sinul ei MINTUITORUL promis de DUMNEZEU prin prooroci!Dar care a fost alegerea poporului din cetate?De a nu recunoaste generozitatea divina si in loc sa adere invatamintelor sanatoase ale FIULUI LUI DUMNEZEU,au cerut ca si satana o noua dovada a divinitatii,printr/o condamnare rusinoasa si incorecta:"demonstreaza ca esti fiul lui DUMNEZEU,salveaza/te!"Si ISUS a demonstrat prin INVIEREA SA,dar ....cui?Unei societati care se ghida ca si azi pe consum si nu pe valori spirituale!
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Dum Mar 28, 2010 2:40 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Ce stii despre studiul aurei unui om?Am fost si eu la un program "medical"de acest fel iar lucrurile spuse,m/au pus pe ginduri,fiindca,erau de o exactitate chinezeasca! Se poate ca prin cimpul electro/magnetic al unei persoane sa se descifreze afinitati si putinte?S/a intimplat ocazional si de foarte curind...joi...parca.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Dum Mar 28, 2010 8:29 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Mihaela14 a scris:
Ce stii despre studiul aurei unui om?Am fost si eu la un program "medical"de acest fel iar lucrurile spuse,m/au pus pe ginduri,fiindca,erau de o exactitate chinezeasca! Se poate ca prin cimpul electro/magnetic al unei persoane sa se descifreze afinitati si putinte?S/a intimplat ocazional si de foarte curind...joi...parca.


Recunosc ca, desi sunt interesat, sunt inca prea putin informat in ceea ce priveste studierea din perspectiva energetica a omului. Stiu insa, de fapt, banuiesc, din informatiile putine pe care le-am adunat intamplator pana acum, ca multe subtilitati ale functionarii fiintei umane ar putea fi descifrate in acest fel. Nu imi dau seama la ce te referi (pot doar sa banuiesc, insa nu sunt sigur), vorbind despre propozitia ingrosata de mai sus. Aa, sunt mare amator sa aflu cat mai multe despre aura si despre tot ceea ce intra in acest subiect, eventual, cand ai timp, poate imi povestesti.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Dum Mar 28, 2010 9:41 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Imi pare rau dar sunt incepatoare in materie,dar m/a entuziazmat intr/atita incit am inceput un studiu pe net.Interesant ca bate spre paranormal!Dar,sentimentele,stiam de zece ani ca pot fi descifrate coloric.Joia trecuta,am fost la asocciatia persoanelor cu dezabilitati,pentru voluntariat [practica],iar acolo,firma "Forever"initiase un program gratuit de citirea aurei umane cu ajutorul unor aparate,la care se cupleaza mina stinga,si privirea la camera,cca 6-7 min.Interesant este sa faci si sa studiezi periodic aceste fise[4 la numar],ele conturindu/ti progresul spiritual,pe care poti sa/l si schimbi,in urma analizei ,in functie da chakre[centri de forta].Acum a inceput pe pro tv "PATIMILE LUI HRISTOS"!Revin miine.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 54
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Lun Mar 29, 2010 8:00 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

La citirea aurei,d/na doctor mi/a zis ca am prea mult albastru si mov pentru virsta mea.Dar as fi fost mult mai curioasa sa imi citeasca aura in trei momente diferite ale zilei,pentru o sinteza exacta.Cam atit cunosc,din pacate.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Discutii pe teme sociologice Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 29, 30, 31  Următoare
Pagina 3 din 31

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Nu puteți descărca fișiere în acest forum
Referință subiect (Stil MLA)
"SPIRITUL UMAN,ARE O RADACINA DIVINA?." Mesaj online. Dum Feb 28, 2010 12:35 am. razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro.
Sâm Apr 27, 2024 1:45 pm. < http://forum.bocu.ro/viewtopic.php?t=31966 >.




Securitate forum

101557 Atacuri blocate

Powered by BOCU.ro © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community / Razvan Bocu <<< razvan@bocu.ro >>>

Uptime server: 67 zile, 14 ore, 41 minute | Încărcare medie: 1.59, 1.57, 1.76

Server uptime(last month)