Pagina se încarcă... vă rugăm așteptați!



Afișarea paginii întârzie? Clic aici
 
Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro
IT si diverse
 
 AcasăAcasă   LinkuriLinkuri   FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   AlbumAlbum   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   SudokuSudoku    Mesaje privateMesaje private   Hartă Site(pseudo)Hartă Site(pseudo)    AutentificareAutentificare 

"am uitat care e"

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Divertisment
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Dum Mai 30, 2010 1:39 pm    Titlul subiectului: "am uitat care e" Răspunde cu citat (quote)

Fetita mea,in prima saptamina la cresa[avea doar 2 anisori] a fost imbrincita de un baietel,fapt pentru care nu a mai vrut 2 saptamini sa mai mearga la cresa.In acest interval,tatal si fratele mai mare o antrenau sa se apere,ca sa nu mai ia bataie[cind eu eram la servici].Cind a revenit la cresa,toate bune,fetita nu mi s/a mai plins deloc.La serbarea de Craciun,cind toti parintii intrebau despre cum se comporta odoarele,ma gasesc si eu sa intreb:
-Denisa cum se descurca?
-OOOO,este cea mai "coapta",vorbeste foarte bine si spune povesti,insa ,are ce are cu baietii:ii bate!Dar numai pe baieti!
Rumoare intre parinti,mai ales cei de baietei,eu bineinteles ca imi venea sa intru in pamint de rusine.Pe drum spre casa,cind am inceput discutia cu fiica mea,am intrebat/o de ce batea copii,la care imi raspunde:
-Stii,mami,cind ti/am spus ca m/a batut un baiat?Cind am ajuns pe urma,la cresa,am uitat care era,si i/am batut la rind pe toti. Laughing
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Dum Mai 30, 2010 6:18 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Hahahahaha..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ..... Very Happy O Doamne, aceasta este faza lunii, probabil. Smile Foarte tare fetita ta. Cat despre comportamentul ei particular, nu este neaparat un lucru rau ca le-a tras o cafteala. Smile Desigur, asta nu inseamna ca ar fi bine sa creasca avand bataia in sange. Insa, cateodata, din pacate, se poate sa fie nevoie, in viata, sa folosim si forta fizica. Iar daca aceasta strategie poate clarifica anumite probleme, foarte bine. In cazul ei, chiar nu cred ca a fost o problema, mai ales ca a fost prezentata drept coapta, buna povestitoare... Smile Iar asta cu bataia a aparut drept o extravaganta, o excentricitate de copil.
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Dum Mai 30, 2010 6:50 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

De atunci,bataia a fost scoasa din uz:i/am explicat ca si ceilalti baietei nevinovati s/au simtit la fel de frustati,cum s/a simtit ea cind a fost agresata de un baietel nazdravan.Alta istorie:
In autobuz,inghesuiala mare,locuri ioc,dar a binevoit cineva sa ne ofere locul,eu,fiind cu fetita in brate.Dar,micuta protesteaza ca vrea sa stea singura pe scaun,inghesuiala fiind prea mare,ma avantaja si pe mine si pe cei din jur sa o tin in brate ,stind pe scaun.Vocifereaza,iar eu o apostrofez ca dacanu e cuminte cobor la prima statie si vom discuta-toate i le/am zis la ureche,dar ea ,tare si raspicat imi zice:
-Drepturile copilului spun ca tu trebuie sa stai cuminte in picioare si sa nu ma bati!Tot autubuzul parca se uita la mine punindu/ma la zid,eu nu ii dadusem nici un bobirnac micutei,niciodata,pina atunci.Avea doar 2ani si jumatate.Dupa un an si ceva ma intilnesc cu controloarea care fusese atunci in autobuz,si vazindu/ma cu fata o intreaba:
-Ia,spune,draga,ce mai zic drepturile copilului?Mamica ta mai te asculta?
-Mama,ma asculta,dar tata imi face numai probleme,si mie si mamei....raspunde fetita fara a se sinchisi de privirea mea taioasa.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Lun Mai 31, 2010 1:02 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Haha Very Happy ... figura. Ii va folosi acest tip de personalitate cand se va face mare. Dar de unde stie ea de drepturile copilului, de la televizor etc.? Si alte intamplari asemanatoare? Razz
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela14
Initiat
Initiat


Vârsta: 53
Data înscrierii: 18/Feb/2010
Mesaje: 758
Cuvinte scrise: 65,653
Sexul: Nespecificat


MesajTrimis: Mar Iun 01, 2010 4:43 pm    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Era la cresa ,si de acolo auzise.Dar am dezvatat/o de drepturile copilului,cind i/am enumerat si indatoririle:sa manince tot ,sa stringa jucariile inainte de baia de seara,sa fie ascultatoare,sa aseze frumos casa papusilor,si sa aibe grija de ele.....etc.
Sus
Mihaela14 este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvan
Site Admin
Site Admin



Data înscrierii: 16/Mar/2007
Mesaje: 1244
Cuvinte scrise: 74,092
Sexul: Masculin
Locație: Brasov / Cork (Irlanda)
ro.gif


MesajTrimis: Mie Iun 02, 2010 11:21 am    Titlul subiectului: (Fără titlu) Răspunde cu citat (quote)

Bravo, mi se pare ca alcatuiti o pereche mama-fiica incantatoare. Wink
Sus
razvan este deconectat Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro -> Divertisment Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Nu puteți descărca fișiere în acest forum
Referință subiect (Stil MLA)
""am uitat care e"." Mesaj online. Dum Mai 30, 2010 1:39 pm. razvan.bocu.ro / forum.bocu.ro.
Mar Mar 19, 2024 5:13 am. < http://forum.bocu.ro/viewtopic.php?t=35158 >.




Securitate forum

93782 Atacuri blocate

Powered by BOCU.ro © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community / Razvan Bocu <<< razvan@bocu.ro >>>

Uptime server: 28 zile, 6 ore, 09 minute | Încărcare medie: 0.36, 0.36, 0.33

Server uptime(last month)